НАЈНОВИ

Контроверзната Exquisite кампања на Гучи (GUCCI)

Гучи повторно изненади со несекојдневна и малку бизарна кампања. За кампањата Exquisite, Гучи ги искористи легендарните сцени од филмовите на режисерот Стенли Кјубрик. Со тоа Гучи му одаде големо признание и изрази огромна почит кон Кјубрик. А како се вклопуваат ...

Read More »

Дечињата од „Дајте музика“ ќе нè претставуваат на Детски Евросонг 2021

На 19-то издание на Јуниорскиот Избор за Песна на Евровизија што ќе се одржи на 19 декември во Париз, наши претставници ќе бидат дечињата од популарната ТВ серија „Дајте музика“. „Драги наши обожаватели, чест ни е да ви соопштиме дека ...

Read More »

Хороскоп за месец АВГУСТ: Љубовни проблеми за Овните, месец на љубов за Девиците, среќен – за Вагите!

Во првата половина на август планетата Венера ќе ги фаворизира земјените знаци, а потоа ќе премине во знакот на Вага… А, вие? Во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите за месец август! Овен: љубовни проблеми  ...

Read More »