Насловни страни

насловни страни од модните магазини

Наоми Кемпбел како од друга планета за насловната на Луи

„Францускиот фраер“ како што го викаат Французите урбаното провокатино списание Луи, во октомври може да се пофали со уште една преубава насловна страница која ја краси Наоми. Од Луи било ангажирани фотографското познато дуо Луиџи и Јанго, кои веќе вторпат ...

Повеќе »

Модели без грамче шминка на насловната на Флер

Една година по фотошоп скандалот на насловната на Флер на која позираше Џенифер Лоренс, списанието објавува насловна страница на која позираат модели без фотошоп и без грамче шминка. На насловната на мартовското издание на Флер позираат пет модели, а тоа ...

Повеќе »

Во стилот на 70-те години: Миранда Кер на насловната на Харперс Базар

Кој можеше да каже дека Миранда Кер може да изгледа толку хипи. Облечена во „Луј Витон“ и кафени кожени чизми со розова потпетица, Кер изгледа како да е донесена од 70-те години на минатиот век. 31-годишната манекенка за потребите на ...

Повеќе »

Џенифер Лопез поубава од било кога на насловната на јануарскиот Селф

Од списанието  Селф велат „Зошто уште сега може да кажеме дека 2015-та е година на Џеј Ло? Со два нови филма, ново ТВ шоу, многу други најавени ангажмани  – и свеж поглед на животот, мега ѕвездата не се чувствувала ниту изгледала подобро од сега!“ ...

Повеќе »

Кара и Кендал во страсна прегратка за „Лав“

Оваа страсна прегратка е за насловната страница на февруарскиот број на Лав (Love) магазинот.     Кара Делевињ и Кендал Џенер се почесто ги гледаме заедно. Оваа недела и двете не учествуваа на шоуто на Викторија сикрет, но затоа настапија за Шанел ...

Повеќе »

Лана Дел Реј на насловната на Максим: Со потемна коса ме сфаќаат посериозно

Лана Дел Реј позира во долна облека за декемвриското/јануарското 2014/2015 издание на списанието Максим. Вака ја објаснува нејзината промена на бојата на косата до бринета – „Кога имав потемна коса, не знам зошто, но луѓето ја сфаќаа мојата музика посериозно“.

Повеќе »

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го составуваат популарното креативно трио „Тојлетпејпер“, познато по гротескните модни фотографии полни со „црн хумор“, се вратија на насловната страница на списанието „Дејзд“. Нивните креативни решенија се полни со ...

Повеќе »

Рита Ора на насловна на декемврискиот Космополитен

23 годишната супер звезда, прекрасната Рита Ора ја краси насловната страиица на декемврискиот Космополитен. Има и интересно интервју, еве накратко што одговори на овие три прашања: За нејзината сексуалност – “Со гордост ќе кажам дека размислувам за сексот. Сите тоа ...

Повеќе »

Вог ја слави самохраната модерна мајка: Наташа Поли, секси домаќинка

Во октомвриското издание на турскиот Вог насловната ја краси Наташа Поли. Едиторијалот насловен „Нео феминен“ е посветен на модерните мајки кои сами се грижат за своите деца, но и покрај скромниот буџет ја следат модата. Во улога на секси домаќинка ...

Повеќе »

Дали е ова најлошата модна фотошоп интервенција до сега? Аха, Роџер Федерер е во прашање!

Мислиме дека ќе се согласите, оваа насловна страница на која позира тенисерот Роџер Федерер е една од најлошите што до сега воопшто се појавиле. Судејќи според насловот на текстот во списанието, на кое Федерер се појавува на насловната страница, уредниците ...

Повеќе »