Насловни страни

насловни страни од модните магазини

Ники Минаж ја најавува есенската мода во чудесно издание

Може да ја замислите до толку елегантна? Во вакво издание не сме ја виделе до сега Ники Минаж, а за елегантниот и секси изглед на раперката се погрижи тимот ангажиран од Дејзд енд Конфјузд, предводен од Роби Спенсер, за едиторијалот ...

Повеќе »

Најдоброто од есенските трендови во едиторијал со Наташа Војновиќ

Најдобрите парчиња облека и модни додатоци од трендовите за претстојната сеозна се претставени преку едиторијал во септемвриското јапонско издание на списанието Нумеро. Што се однесува до модата, пред нас е една многу драматична сезона. Уредниците на списанието Нумеро ги селектираа ...

Повеќе »

За неа се зборува: Венчаницата на Анџелина Џоли

Очекувана беше свадбата на Анџелина Џоли и Бред Пит, која конечно се случи минатиот викенд. Неочекувано беше што глумицата ќе облече на венчавката. Венчаницата е со потпис на модната куќа Версаче, а деталите на фустанот и велот на Џоли се креација ...

Повеќе »

Италијанскиот Вог полни 50 години: Роденден со возбудлива насловна страница

Септемвриското издание на италијанскиот Вог е предодредено да стане колекционерско. Прочуената модна библија Вог, мејд ин Итали, за првпат се појави во продажба во септември 1964 година. За насловната страница на роденденското септемвриско издание беше задолжен Стивен Мејсел, а станува ...

Повеќе »

Септемвриско издание: Вог конечно ги врати супермоделите на насловна

За првпат после подолго време, Вог ги врати супермоделите на насловната страница на своето најважно септемвриско издание. „Облеката беше посекси, музиката беше побрза, а девојките одеа поцврсто“, еднаш напиша Мајкл Карл во колумната за Венити Фер, на најоригинален начин објаснувајќи ...

Повеќе »

Жизел Бундхен за списанието Фото

Во јули го прослави својот 34-ти роденден, во јуни позираше гола за француското списание Луи, а за августовското издание на француското Фото, Бразилката уште еднаш покажа зoшто е најплатен топ модел во светот. Уживајте во комплетната фотосесија и видео прилогот.

Повеќе »

Кристи Тарлингот непрепознатлива во модното списание Лав

За насловната  на новото издание на модното списание Лав, 45-годишната убавица Кристи Тарлингтон уредниците ја трансформира во Марија Антоанета. Четириесет и пет годишната манекенка изгледа речиси непрепознатливо со побелената коса, нагласените веѓи, розовите образи и корсет фустаните. Овој стил за Кристи ...

Повеќе »

„Подгответе се“ порачува Ирина Шаик од насловната на Вог

Руската убавица и девојка на Роналдо ја краси насловната страница на августовското издание на бразилскиот Вог. Егзотичната фотосесија е насловена Подгответе се. Барањето е фер. Ова е прва фотосесија на Ирина Шаик за бразилскиот Вог и се разбира – таа ...

Повеќе »

Сеуште има најубаво газе: Римејк на рекламата за Копертон, овојпат со Кајли Миног

Кајли Миног покажа дека и на 46 години знае да се забавува. А да не зборуваме за тоа како изгледа… Пејачка ја освои насловната страница на августовското издание на италијанскиот GQ покажувајќи дека совршено изгледа и на полни 46 години. ...

Повеќе »

Фудбалското лудило го зафати и модниот свет

Се одбројуваат деновите до почетокот на фудбалското првенство, а бидејќи фудбалот е најважна споредна работа на светот за мажите, лесно се здружи со најважната споредна работа на светот, следење на модните трендови за жените. Познато е дека манекенките ги сакаат ...

Повеќе »