Насловни страни

насловни страни од модните магазини

Годините не и можат ништо: Наоми суперзгодна на насловната на Херперс Базар

На 22 мај го прослави својот 44 роденден и ја освои насловната страница на Харперс Базар. За неа не се никаква конкуренција двојно помалдите топ модели. Преубавата Наоми, која неодамна го прослави својот 44 роденден, уште еднаш покажа дека годините ...

Повеќе »

Никогаш посекси: Целосна фотосесија на Анџелина Џоли пред објективот на Еди Слиман

Актерка ја освои насловната страница на јунскиот број на американското издание на списанието Ел. Пред објективот на францускиот фотограф Еди Слиман никогаш не изгледала посекси. Фотосесијата е проследена со разговор во кој Џоли зборува за приватниот живот, за семејството, децата…Инаку, ...

Повеќе »

Кејт Мос ги урива рекордите: освоени уште две пролетни насловни страници

Кејт Мос останува најбаран модел и во 41-та година од прилично возбудливиот живот. Насловните страници за мајското издание на британскиот Вог и американскиот Харперс Базар се резервирани за неа. Во мај Кејт Мос ќе се појави по 35-ти пат на ...

Повеќе »

Кич старлета на насловна на Вог? Ете и тоа се случи

Ако лани некој ни кажеше дека Ким Кардашијан ќе ја видиме на насловната страница на модната библија, ќе му се насмевневме в лице извикувајќи –невозможно! Но, изгледа и за Ким важи онаа славна изрека „никогаш не се потсмевај на ниедна ...

Повеќе »

Кој би и дал 43 години? Клаудија Шифер неодолива во фотосесијата за Вог

Супермоделот од 90-те години на минатиот век уште еднаш покажа дека малкумина можат да и бидат рамни. Славната убавица која, да не заборавиме, има полни 43 години, застана пред објективот на фотографското трио Даниел, Ланго и Луиџи за насловната страница ...

Повеќе »

Како ќе изгледаше Марија Антоанета да беше облечена во Д&Г

Преку германскиот Вог ни стигнува уште една посебна фотосесија на модната двојка Долче и Габана кои ја замислуваат Марија Антоанета облечена во нивни креации. И повторно сме импресионирани од оригиналните едиторијали на Доменико и Стефано. Современата Марија Антоанета многу личи ...

Повеќе »

Годините не и можат ништо: Ким Бесинџер пред објективот на Крек Мек Дин

Би помислиле ли дека оваа сензуална жена има полни 60 години? За мартовското издание на списанието Интервју позира глумицата и поранешен модел Ким Бесинџер која минатиот декември наполни 60 години. Женствена и елегантна, со многу страст што и зрачи од ...

Повеќе »

Холивудскиот крем на едно место

Познатото американско списание Венити фер слави 20 години постоење на своето традиционално холивудско издание. По тој повод во новиот број ги собра холивудските ѕвезди на едно место – на својата насловна страница. Импресивна актерска екипа се собра на насловната страница ...

Повеќе »

Викторија Бекам: Пош Спајс веќе не постои!

Дизајнерската сензација на поновото време, Викторија Бекам, за италијанското издание на списанието Венити Фер јасно се изјасни дека нема да има ништо од реобединувањето на поранешната група Спајс грлс. Модната креаторка Викротија Бекам денес на социјалните мрежи се пофали со ...

Повеќе »

Нова трансформација на Кејт Аптон

Провокативната Кејт Аптон се расоблече за списанието Ви И таман помисливме дека стана елегантна, благодарение на редкаците на Вог, миленичката на Спортс илустејтед повторно позира  во провокативно издание за пролетниот број на списанието Ви. Ви пренесуваме дел од фотосесијата.   ...

Повеќе »