Патувања

Дестинација Портофино: Тука не смеете да ја смените бојата на куќата, не смеете ни прозорче да додадете

Италијанското гратче Портофино е бисер на италијанската Ривиера ди Леванте кое од 1950 година е свртилиште на светската елита, иако како луксузна дестинација на Италијанците било познато уште од многу порано.

Повеќе »

Фибула ви ја препорачува Анталија за лето 2015

  Чартер летови  за Анталија има секој понеделник и петок, а пакет аранжмани има за 7,10,11 и 14 ноќевања. Со платен авио билет се добива гратис сместување во хотел со 3*** All Inclusive за само 240 евра. 2 деца бесплатно во авион и ...

Повеќе »

За комплетно задоволство во Милано: Ексцелзиор Хотел Галија

  Сместен во срцето на Порта Нуова, реставрираниот хотел Ексцелзиор Галија ги задоволува и најпребирливите вкусови на уживателите на убавината и луксузот. Уште откога ги отвори вратите во 1932 година Ексцелзиор Хотел Галија беше синоним за елитниот туризам. Сега пак, ...

Повеќе »

Идеална летна дестинација: Марбеља

Марбеља е идеална локација за оние што се подготвени да платат нешто повеќе за задоволство, оправдувајќи го мотото на градот, кое гласи „начин на живот“.   Некогаш мало андалузиско рибарско селце на самиот југ на Шпанија со име Марбеља, денес ...

Повеќе »

И ние сме „за“ Фибула, и за Охрид и Струга!

Фибула ер тавел и холандскиот  Корендон продолжуваат во развивањето на македонскиот туризам Туристичката агенција Фибула ер травел ја продлабочува веќе докажаната одлична соработка со холандскиот тур оператор Корендон. Потврдената доверба помеѓу агенцијата и тур операторот ќе продолжи и во наредните ...

Повеќе »

Продолжува летната акција „Среќна среда“ на Фибула

  Летната акција Happy Wednesday на туристичката агенција Фибула се пресели и со промоција низ скопските улици. Преку делењето флаери и презентација на аранжманите што ги нуди Фибула, граѓаните можат директно да се запознаат и се уверат во ексклузивните промоции ...

Повеќе »

Среќна среда со Фибула: Хотелите во Анталија на попуст до 60 отсто

Туристичката агенција Фибула во пресрет на летните одмори за оваа година ја организира најголемата летна акција на попусти на аранжмани во Турција, во регионот на Анталија. Оваа промотивна акција на Фибула под името „Fibula Happy Wednesday“ секоја среда овозможува попуст ...

Повеќе »

Една соба, еден град, илјада спомени: City Boutique Hotel

Лоциран во карактеристична, мирна и живописна област, со пешачка оддалеченост од главните атракции кои ги нуди центарот на Скопје, City Boutique Hotel, ветува неспоредливо уживање и комфорт за сите кои ќе одлучат да го одберат за свое привремено место за ...

Повеќе »

Катманду, љубов моја, пак ќе бидеш надеж и пат, пат за Катманду!

„Кога сè ќе помине, ќе исчезне, а ветрот на јавето ќе ги разнесе сништата, и кога ќе помислиш дека нема надеж, постои пат за Катманду“Мојата права љубов со Катманду беше шокантна, речиси вознемирувачка. Хаотичноста на градот, сообраќајот во кој главна ...

Повеќе »

Можностите на македонскиот туризам пред земјите од регионот

Собир на туристичката мрежа Фибула Група од шест земји во Охрид и одбележување на 20 години постоење   Пред повеќе од петстотини гости, претставници на националните канцеларии на Фибула Груп од шест земји, Фибула Турција, Фибула Босна и Херцеговина, Фибула ...

Повеќе »