Патувања

Прв подводен ресторан во Европа -Естетски изграденото чудо ќе нуди врвно уживање во храната и погледот

Од архитектонско волшепство до современата харизма, новиот подводен ресторан во Норвешка несомнено ќе може да ја смири секоја душа, со поглед во морето. Естетски изграденото чудо, исто така, ќе претставува и вештачки гребен кој ќе им овозможи на истражувачите да ...

Повеќе »

Во овие градови патувајте безгрижно (листа на најсигурни градови за патување)

Сите оние кои на патувањата пред се сакаат сигурност, би требале да почнат да размислуваат за годишен одмор поминат на истокот и на југот на азијскиот континент. Според новото истражување три најсигурни градови во светот се Токио, Сингапур и Осака. ...

Повеќе »

Започна „Дестинација: Македонија“ најголемата Grouper кампања за патувања во државата

Водечкиот сајт за групни попусти и лидер во е-трговија, Grouper.mk, денес ја лансираше најновата кампања со попусти на локални патувања, „Дестинација Македонија“. Кампањата, која нуди избор од над 100 зделки за локални патувања по неверојатно ниски цени, на корисниците ќе ...

Повеќе »

ЛУКОИЛ Македонија ве носи во Москва: Започна големата  наградна игра

 Од 18 септември до 10 декември ЛУКОИЛ Македонија започна голема наградна игра каде своите верни потрошувачи ќе имаат можност да освојат ваучери за патувања. Извлекувањата на среќните добитници ќе се врши по случаен избор на секои 2 недели, а избраните ...

Повеќе »

Топ 5 европски градови за велосипедисти

Најдобар доказ колку жителите на Копенхаген се вљубени во велосипедот е фактот што 62 отсто од нив употребуваат велосипед за одење на работа или во училиште, додека со автомобил за истата причина се служат само 9 отсто. Според најновото истражување ...

Повеќе »

Повеќе од 300 велосипедисти и планинари уживаа во тура низ падините на Бистра

Минатата недела во Тресонче, успешно заврши адреналински спортски настан со бројни возбудливи содржини кои собраа повеќе од 300 љубители на природата и спортот на едно место. Во организација на „Сава Осигурување“, посетителите добија несекојдневна можност за уживање во убавините на ...

Повеќе »

Викендов Маврово ве повикува на адреналински спортски настан

Викендов во Маврово, на 1, 2 и 3 септември, сите љубители на природата и спортот ќе уживаат во еден несекојдневен спортски настан во организација на „Сава Осигурување“ и Здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“. „Сава адреналинска тура“ е ...

Повеќе »

Топ 10 градови во кои веганите најмногу можат да уживаат во храната

Според резултатите на истражувањето спроведено од туристичката веб-страница Холиду, најдобар град во светот кадешто се нуди најразлична веганска храна во рестораните е Амстердам. Веднаш зад Амстердам на листата следуваат – Париз, Лисабон, Стокхолм, Берлин, Копенхаген, Прага, Виена, Осло и Лондон. ...

Повеќе »

Инстаграм разгледници од Хрватска

Од годишните одмори понесуваме голем број на фотографии кои засекогаш ќе ги сочуваат спомените на пределите кои сме ги виделе и емоциите кои сме ги доживеале од глетката. Туристите кои годинава за време на летниот одмор ја посетиле Хрватска, не ...

Повеќе »

Волшебен ресорт за одмор во Црна Гора

На околу 6 километри југоисточно од Будва, на полуостровот Свети Стефан се наоѓа импозантен објект изграден на средината на 15 век, кој денес е адаптиран во ресорт за одмор. Секој од 58-те објекти кои се во составот на ресортот на ...

Повеќе »