Рефлектор

Бијонсе во жолт фустан од виетнамски дизајнер на премиерата на „Кралот лав“

Во саботата вечер, во Лондон, се случи европската премиера на филмот „Кралот Лав“. На црвениот тепих, покрај Меган Маркл и принцот Хари, вниманието го привлече пејачката Бијонсе која го позајмува гласот на Нала во филмот. Бијонсе беше облечена во жолт ...

Повеќе »

Џорџ Клуни има „таен план“ како повторно да ги спои Бред Бит и Џенифер Анистон

Дали 14 години по разводот, Бред Пит и Џенифер Анистон ќе бидат пак, заедно? Бидејќи разводот меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли е официјализиран, многу фанови се надеваат дека повторно ќе ги видат заедно Бред Пит и неговата поранешна сопруга ...

Повеќе »

Ирина Шаик прозборе за крајот на љубовта со Бредли Купер

После недели молк, топ моделот Ирина Шаик проговоре, за прв пат, за раскинувањето со Бредли Купер. Во ексклузивно интервју за Харперс Базар, руската манекенка зборува за крајот на љубовта со Купер, за релациите со ќеркичката Леа, но и за Лејди ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За оваа прилика таа одбра небесно син фустан. Фустанот е дизајн скроен по мерка од дизајнерката Емилија Викстид. Нејзиниот сопруг пак, принцот Вилијам, беше облечен во сиво сако во ...

Повеќе »

Меган Маркл и Бијонсе на премиерата на филмот „Кралот лав“

Двете девојки со истенчен стил, војвотката од Сасекс, Меган Маркл и пејачката Бијонсе се најдоа на ист црвен тепих – на лондонската премиера на филмот „Кралот лав“. На лондонската премиера на филмотThe Lion King, Маркл пристигна во друштво на сопругот, ...

Повеќе »

Модните изгледи на Вимблдон 2019: Од Меган Маркл до Сиена Милер…

Секако дека тенисот е главниот протагонист на Вимблдон, но на трибините се гледаат модните трендови. И додека спортистите се борат за трофејот, гостите се натрпеваруваат кој подобро ќе биде облечен. Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се појави во лежерна модна ...

Повеќе »

Жешка кампања на Викторија сикрет за есен 2019

Викторија сикрет ги објави првите фотографии за кампањата за долна облека за сезоната есен 2019.Во кампањата учествуваат ангелите Роми Стијд, Тејлор Хил, Џасмин Тукс, Марта Хант, Елаза Хоск и Рубина Диан, фотографирани од Адам Франѕино. Цените на долната облека почнуваат од ...

Повеќе »

Ирина Шаик: Ако немате нешто, сакате да го имате…

Летното дигитално издание на  HarpersBazaar  го краси топ моделот Ирина Шаик.  Фотографирана од Зои Гросман, руската убавица позира во розов фустан од Брендон Максвел. За фотосесијата Шаик носи модни парчиња од Burberry, Bulgari и Carolina Herrera. Зборувајќи за нејзиниот приватен живот, Шаик, ...

Повеќе »

Адријана Лима ужива на грчките плажи со новото момче

Топ моделот Адријана Лима летниот одмор го минува во Грција во друштво на новото момче, турскиот бизнисмен Емир Ујар. 38годишната убавица и 37годишниот бизнисмен се „уловени“ на осторовот Миконос. Пред престојот во Грција, парот уживаше на италијанското крајбрежје, кадешто исто ...

Повеќе »

Ева Лонгорија – кралица на плажата во бел костим за капење

Откако престојуваше неколку дена во Барселона, глумицата Ева Лонгорија го продолжи летувањето со семејството на југот на Шпанија, во Марбеља. Познатата глумица по породувањето наталожи дваесетина килограми повеќе, но по едногодишна борба со килограмите, сега може да се пофали со ...

Повеќе »