Блиц

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди Мекдауел до Џејн Фонда (83), еве ги ѕвездите кои ја прифатија белата коса како свој „заштитен знак“. Познати, убави и веќе не се робови на бојата за коса. ...

Повеќе »

Дали Парис Хилтон е бремена? Одговорот доаѓа преку подкаст

По веста што вчера ги преполни „госип“ порталите, Парис Хилтон добива низа честитки. Сепак, таа побрза да ги негира гласините преку подкаст. „Кога се разбудив денес буквално бев преплавен со честитки, и решив да објаснам што навистина се случува“. Ова е ...

Повеќе »

Рамадани и Вандески земаа учество на ЕП во Талин

Сенад Рамадани и Леонид Вандески земаа учество на континенталното натпреварување до 23 години чиј домаќин е Талин, Естонија. – Македонија имаше двајца претставници на Европското првенство до 23 години чиј домаќин беше Естонија. На Кадриорг Стадионот во Талин под македонското ...

Повеќе »

55-годишната супермоделка Татјана Патиц позира во раскошна природа

Татјана Патиц (родена во 1966), германски модел и актерка која постигна светска слава  во 80-тите и 90-тите години, претставувајќи ги водечките модни дизајнери на модните писти и красејќи ги насловните страници на славните списаниеја како што се Elle, Harper’s Bazaar ...

Повеќе »

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво заедно со некои од децата, потоа, романтично, на прошетка. Џенифер Лопез (51) и Бен Афлек (48) го искористија американскиот празник за да му покажат на светот колку е ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Каролина од Монако во шик комбинезонки од Шанел

Шик триото од Монако се појавија заедно: Принцезата Каролина од Монако, 63, Шарлот Касираги, 34 и нејзиниот син Рафаел Елмале, заедно присуствуваа на 15-тата турнеја на глобалните шампиони во Лонгинс во Монте Карло. Екстремно компактно трио, не само во меѓусебната ...

Повеќе »

Ирина Шајк во бикини поубава од кога-било, дали се должи тоа на вљубеноста во Канје Вест?

35-годишната руска убавица, поранешен ангел на Викторија Сикрет, буквално блеска во новата кампања на брендот за костими за капење Tropic of C. Ирина е главно лице на новата кампања на популарниот бренд, и рекламира мини-бикини, како и бикини од проѕирни материјали ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Леонор од Шпанија како мама Летиција – обожава потпетици!

Шеснаесетгодишната Леонор еден ден ќе биде кралица, таа е најстара ќерка на Летиција и Фелип од Шпанија. Убавото девојче ја има страста за модата наследена од мајка си. Иако имиџот на Леонор е сè уште детски, како што доликува за млада ...

Повеќе »

Серена Вилијамс нема да биде дел од Олимпијадата во Токио: „Сега не сакам да зборувам за тоа“

39-годишната поранешна број 1 во тенис во светот, нема да учествува на Олимписките игри во Токио, но зошто – сè уште е мистерија. Американската шампионка, прес-конференцијата што му претходеше на турнирот „Вимблдон“ објави дека нема да учествува на олимписките игри. ...

Повеќе »

Шерон Стоун ја нападна Мерил Стрип: бизнисот е изграден на начин на кој сите треба да и завидуваме и да ѝ се восхитуваме на Мерил

Главната ѕвезда на култните филмови „Основен Инстинкт“ и „Казино“, во текот на едно интервју индиректно ја нападна колепката Мерил Стрип, сметајќи дека е преценета од холивудскиот свет. Потоа, таа ја поправи критиката на Твитер. Но полемиката веќе беше активирана… Зборови ...

Повеќе »