Блиц

Ирина Шаик продолжува да фасцинира, овојпат на насловната на „Вог“

По разделбата со глумецот Бредли Купер, супермоделот Ирина Шиак продолжува да работи со „полна пареа“. Руската убавица го краси августовското издание на „Вог“ Португалија презентирајќи ги есенските модни трендови во едиторијалот.  

Повеќе »

Ријана во кампањата Savage x Fenty

Популарната пејачка продолжи со обидите во модните води, кои и одат одлично.  Ријана продолжува да биде најдобар модел за Savage x Fenty линијата на долна облека. Колекцијата содржи модни парчиња со акцент на пастелните нијанси и ретро стил дизајни. А тука ...

Повеќе »

Бебе Реџа ја претстави новата колекција Bebe Loves Bebe за есен 2019

Пејачката со косовско потекло, која двапати е номинирана за Греми, Бебе Реџа, е главно лице на новата кампања на марката Bebe за сезоната есен 2019. Кампањата е насловена Bebe Loves Bebe. Од колекцијата, на пејачката и се омилени маичките со сребрен ...

Повеќе »

Прајанка Чопра со сандали од 39 долари

Убавата глумица Прајанка Чопра е редовен гостин во првите редови на ревиите на Диор и Армани, но таа подеднакво сака да носи и модни парчиња од „хај стрит“ брендови. Всушност, Чопра одлично знае да ги комбинира модните парчиња од луксузните ...

Повеќе »

Џиџи Хадид го заборави Зејн Малик благодарение на Тајлер Камерон, кое е новото момче?

Топ моделот Џиџи Хадид и Тајлер Камерон се запознале преку Инстаграм, но имаат заеднички пријатели од модниот свет. Џиџи Хадид има нова преокупација, неговото име е Тајлер Камерон. 24-годишната супермоделка е фотографирана со новото момче во Frames Bowling Lounge, во Њујорк. ...

Повеќе »

Меган Маркл ја продава куќата во која порано живеела

Војвотката од Сасекс, пред да се омажи со принцот Хари, живеела во лускузна куќа во Лос Анџелес. Во таа куќа глумицата и блогерка Маркл живеела со поранешниот сопруг, режисерот Тревор Енгелс во периодот од 2011 до 2013 година.Куќата се продава ...

Повеќе »

Поранешниот сопруг на Моника Белучи објави фотографија која го „запали“ Инстаграм

Францускиот глумец Вансан Касел (52) кој беше во брак до 2013 година со сексапилната италијанска глумица Моника Белучи, ги збуни фановите на Инстаграм, објавувајќи мистериозна фотографија. Фотографијата предизвика лавина прашања – која е девојката? Обожавателите на Белучи и, секако, на ...

Повеќе »

Хејди Клум и Том Каулиц: Свадба на островот Капри

Најзборуваниот пар на годината 2019 по вторпат се венчаа. Изборот беше островот од соништата, италијанскиот Капри. Топ моделот Хејди Клум и поранешниот гитариста на Токио Хотел, повторно се венчаа откако го кажаа првото „да“ во февруари, годинава. За дестинација за ...

Повеќе »

Изглед на денот: Ирина Шаик во тексас шорцеви

По крајот на љубовната приказна со глумецот Бредли Купер, топ моделот Ирина Шаик изгледа како да е во топ форма, подобро од било-кога претходно! Неодамна е фотографирана во Њујорк во друштво на ќеркичката, облечена во бели шорцеви и шарена маичка, ...

Повеќе »

Валентино против модните инфлуенсери: На вулгарен начин влијаат на младите

Во интервју за италијанскиот дневен весник „Ил Месаџеро“, познатиот моден креатор упати силни критики кон инфлуенсерите. По Џон Сина, американски рапер и глумец, уште една славна личност ги нападна инфлуенсерите. Станува збор за славниот дизајнер Валентино Гаравани (87), основач на ...

Повеќе »