Блиц

Братот на Кејт Мидлтон, Џејмс, ќе води емисија за кучиња и ментално здравје

Откако го раскажа своето искуство со депресијата, братот на војвотката од Кембриџ, Џејмс Мидлтон (32), ќе биде ангажиран во телевизиски проект на тема терапија со миленичиња. Емисијата се вика „Супер кучиња со Џејмс Мидлтон“ и ќе се базира на личното ...

Повеќе »

Пенелоп Круз и Антонио Бандерас по третпат заедно!

Двајцата шпански глумци повторно ќе ги видиме заедно во филм. Со последниот филм „Долор и глорија“ собраа бројни награди, а сега повторно снимаат заедно. Филмот е насловен „Компентенција Официјал“, и е во режија на Маријано Кон и Гастон Дупрат. Покрај ...

Повеќе »

Пит Дејвидсон, по разделбата од Каја Гербер сака да посвои дете

26-годишниот комичар кој се пријави на рехабилитација за да ги излечи проблемите со неговата личност, размислува за посвојување на дете. Популарниот комичар не размислува на жени, но на дете – да.  Откако заврши врската со моделката Каја Гербер, Пит Дејвидсон би ...

Повеќе »

Наследството на Кирк Даглас оди во добротворни цели, неговиот син Мајкл не добива ништо

Богатството на легендата на Холивуд тежи 61 милион долари. Од нив, 50 милиони ќе бидат наменети за добротворната фондација што го носи неговото име. Ништо не добива неговиот син, глумецот Мајкл Даглас. За Кирк Даглас се зборува и после неговата ...

Повеќе »

Коронавирус го блокираше Том Круз во Венеција, каде се снима „Невозможна мисија“

Американскиот глумец Том Круз е во Венеција каде го снима седмиот дел од филмот „Невозможна мисија“. Но снимањето е стопирано по наредбата на гувернерот на регионот Венето, Лука Заја. Коронавирусот го стави Том Круз под притисок. 7-от дел од филмот кој се ...

Повеќе »

Мишел Хунзикер како Урсула Андрес, првата Бонд девојка

Моделката и поранешна сопруга на Ерос Рамацоти, Мишел Хунзигер, на својот Инстаграм профил објави фотографија со која прави омаж на првата Бонд девојка на филмското платно, глумицата Урсула Андрес, која во 1962 година глумеше заедно со Шон Конери. View this post ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел го покажа новиот тренд на коса

Супермоделката позната по своите неверојатни трансформации се врати на Инстаграм со нова фотографија во чест на Боб Марли. Нејзиниот изглед е совршен за неделен одмор. 2020 година за Наоми Кембел започна во знакот на нејзината љубов кон Африка. Вчера, таа на ...

Повеќе »

Принц Хари ќе го гледаме во документарната серија за ментални болести

Принц Хари ќе го гледаме во документарниот серијал за ментални болести, во продукцијата ќе му се придружи Опра Винфри, како и сопругата Меган. Минатогодишната вест за продуцентскиот ангажман на принцот Хари и Опра, сега доби ново продолжение. Потврдено е дека ...

Повеќе »

Емили Ратајковски во најжешко издание до сега (ВИДЕО)

Моделката Емили Ратаковски го „запали“ Инстаграм со ново видео како дел од промоцијата на нејзината линија за костими за капење „Емрата“. Снимката е на некоја егзотична дестинација каде убавицата престојува. Сепак, љубителите на модата, повеќе ќе посветат внимание (наместо на ...

Повеќе »

Инспирирајте се од модните мисковите на Кејт Мидлтон, еве како

Уште откако Кејт Мидлтон официјално се приклучи на кралското семејство со нејзината Пепелашка свадба во 2011 година, таа стана глобална икона во модата. Благодарение на нејзината љубов кон комбинации на „улична мода“ со модни парчиња од луксузните модни марки, таа ...

Повеќе »