Блиц

Џенифер Лопез на Инстаграм со влажен изглед и портокалов кармин

Ѕвездата постојано објавува фотографии на социјалните медиуми за да испрати порака на надеж и верба според филозофијата #staysafe. Џенифер Лопез е во постојано движење, но и сè повеќе е зависничка од негата и убавината. И покрај коронавирусот, таа сака да ги ...

Повеќе »

Наоми предизвикана од Шарапова постираше видео како се мијат рацете

Супермоделката Наоми Кемпбел постираше видео на Инстаграм во кое објаснува како правилно се мијат рацете. Безбедност пред се. Ова е мотото на Наоми Кемпбел, која за светски вонредните состојби поради коронавирусот ги користи социјалните медиуми за да ја подигне свеста ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на денот: Викторија од Шведска во цветен фустан сличен на оној на нејзината ќерка

Наследничката на престолот сакаше да се прикаже во розово светло за да ги охрабри своите сограѓани да се справат со пандемијата на коронавирусот. На фотографијата направена во домашна атмосфера, принцезата Викторија позира со нејзиниот сопруг, принцот Даниел и двете ќерки, ...

Повеќе »

Вилијам и Кејт и Хари и Меган се огласија на социјалните мрежи со пораки во борба против коронавирусот

Војводата од Кембриџ го избра Твитер за да ја потенцира моќта на неговата земја да остане обединета во тешкиот период на коронавирусот и да започнат хуманитарни донации; војводите од Сасекс пак, апелот за сочувство пристигна на Инстаграм. И двата принца, ...

Повеќе »

Поради коронавирусот Џастин Бибер и сопругата Хејли се селат во Канада за самоизолација

Во родната земја на Џастин Бибер, парот ќе има добро изолирана куќа. Тие ќе останат таму сè додека не се продолжи со нормалниот живот. Пораката на пејачката до фановите е: „Нашите баби и дедовци сметаат на нас“. Самоизолација, ама во ...

Повеќе »

Донатела Версаче донираше 200 илјади евра за помош на болницата Сан Рафаеле во Милано

Донатела Версаче, креативна директорка на италијанската модна куќа „Версаче“ го следи примерот на нејзиниот колега Џорџо Армани, и донираше 200 илјади евра за болницата Сан Рафаеле во Милано, односно за борба против коронавирусот. View this post on Instagram ❤️🇮🇹 A ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: кралицата Елизабета во трендовски двобоен фустан

Британската кралица за средбата со професорот Марк Комптон, а непосредно пред да се повлече во дворецот Виндзор заедно со сопругот, во самоизолација, се појави во трендовски фустан со геометриски фигури во навидува неиспоиливите тонови – црвена и виолетова. Од модните ...

Повеќе »

Џенифер Лопез позира за новата колекција на чевли Џеј Ло

Популарната пејачка и глумица изгледа неверојатно во новата кампања за чевли „Џеј Ло“ за сезоната пролет/лето 2020. Џенифер Лопез со здружени сили со марката DSW дизајнираа колекција чевли насловена по неа – Џеј Ло. Дизајните вклучуваат сандали, колоритни модели со ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на денот: Кејт Мидлтон во време на коронавирусот

Војвотката од Кембриџ беше видена во книжарница, близу палатата Кенсингтон, за да купи книги за нејзините деца. Нејзиниот изглед е „кежуал“: фармерки, мокасини, палто и чанта преку рамо. Барем еднаш Кејт Мидлтон (38) изгледа како и секоја друга мајка. Дошла со ...

Повеќе »

Меган Маркл e жртва на иронијата на сатиричната телевизиска емисија

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат меѓу протагонистите на претстојната телевизиска емисија која по долг период одново заживува. Легендарната емисија е позната по карикатурите на политичките познати личности како и познатите личности од јавниот живот. Ова Меган Маркл едноставно не ...

Повеќе »