Блиц

Новите ангели на Викторија сикрет позираат во кампањата Incredible Bra

Популарната марка за долна облека Викторија сикрет ја лансираше новата кампања за редизајнираниот, најпродаван градник од нивните колекции Incredible Bra. Новите ангели на Викторија сикрет, назначени од минатиот месец, Барбара Палвин и Алексина Грем, го добија својот главен збор во фотосесијата, ...

Повеќе »

Моника Белучи во драматичен фустан со „анимал“ принт од Alexandre Vauthier

Сексапилната глумица Моника Белучи го привлече вниманието кога се појави на ‘Diner du Cinema Madame Figaro’, настан одржан во Париз. Модниот избор на настанот беше драматичен, сатенски фустан со трендовски „анимал“ принт од Alexandre Vauthier. Изгледот е заокружен со црна „шанел“ чантичка ...

Повеќе »

Меган Маркл и Хари пред проблем: Раѓањето на кралското бебе ќе донесе финансиски проблеми на монархијата

Како што известива CNN, лицата задолжени за финансии во кралското семејство моментно се соочуваат со проблеми, и тоа поради една работа. Со оглед на тоа дека Меган Маркл је сеуште државјанин на САД, исто државјанство со раѓањето ќе наследи и нејзиното ...

Повеќе »

Емили Ратајковски танцува во секси бикини од сопствената колекција (ВИДЕО)

Популарниот модел Емили Ратајковски, која има и сопствена линија на костими за капење, на необичен, секси начин ги рекламира новите модели од колекцијата. Не е првпат Ратајковски да позира во костимите за капење од сопствената колекција, а самото позирање да ...

Повеќе »

Ќерката на Кортни Кардашијан оди в училиште со „гучи“ сандали од 400 долари

Семејствата Кардашијан – Џенер се сериозни кога е во прашања модата и шопингот. Најновото модно парче на малата ќерка на Кортни Кардашијан предизвика бројни (негативни) коментари на Инстаграм. Пенелоп, ќерката на Кортни Кардашијан, за в училиште носи сандали од Гучи, ...

Повеќе »

Меган Маркл се породила во тајност?

Војвотката од Сасекс и принцот Хари пред неколку дена објавија дека деталите околу раѓањето на нивното прво дете ќе ги сочуваат во тајност и дека јавноста ќе биде информирана откако семејството ќе го прослави раѓањето на бебето. Британските медиуми почнаа ...

Повеќе »

Анџелина Џоли и Бред Пит: Конечен развод на славниот пар

Разводот на славните глумиц Анџелина Џоли и Бред Пит беше долг и тежок. Меѓутоа, во петокот, на 12ти април, Анџелина и Бред конечно се разведоа и на својот брак ставија точка, известуваат странските медиуми. Холивудските глумци прват се запознале на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Розовиот светкав костум на Мишел Обама

На европската турнеја на која ја презентира својата хит книга, автобиографијата Becoming, поранешната прва дама на САД покажа многу стил во изборот на гардеробата. Во вторникот, Мишел Обама престојуваше во Копенхаген кадешто имаше промоција на својата мемоарска книга. Според Харперс ...

Повеќе »

Грејс Елизабет е уште еден нов ангел на Викторија сикрет (ФОТО)

Многу гласини се врзуваа за името на моделот Грејс Елизабет и за нејзиното именување на ангел во редовите на манекенките од Викторија сикрет. Конечно, од модната марка за долна облека, го дадоа одговорот – Грејс Елизабет е нов ангел на ...

Повеќе »

Марк Џејкобс се венчаше со моделот Чарли Дефранческо

По спектакуларната веридба која се случи минатата година во октомври, во елитен ресторан во Њујорк, славниот дизајнер Марк Џејкобс (55) се венчаше со својот долгогодишен партнер. За разлика од веридбата, свадбата која се случи за овој викенд, помина во помирен ...

Повеќе »