Блиц

Кој спомна криза? Луксузната марка Хермес со рекордна продажба!

За луксузната француска марка Хермес минатата година била рекордна во продажба. Според информациите кои ги пласираше компанијата во 2013 година остварени се најдобри разултати во историјата на нивното  работење, а нето добивката пораснала за 6,8 отсто. Француската марка е позната ...

Повеќе »

Продолжува турнејата на зимските убавици низ Македонија

Викендов финалистките ќе се претстават во Скопје. Финалистките од изборот за Зимска убавица на Македонија 2014 вечер ќе се претстават во клубот Театро, а ќе бидат и дел од Саемот за венчавки што се одржува во хотелот Александар Палас каде ...

Повеќе »

Свилена марама за солзи? А што би направиле вие за вашата пријателка?

Во февруари годинава десет пријателки на 35-годишната Герди МекКен, која дознала дека боледува од рак на гради, направија неверојатно нешто. Имено, за да ја охрабрат својата пријателка која минува низ многу тежок период во животот, пријателките организирале снимање и вечера ...

Повеќе »

Во бело на 14-ти март: сте слушнале за Белиот ден?

Знаевте ли дека во Азија на Денот на вљубените девојките им даваат подароци на мажите? Па кога тогаш тие добиваат подароци, се прашувате? На 14-ти март, на таканаречениот Бел ден, еден месец после Свети Валентин. И на тој Бел ден ...

Повеќе »

Вреди да се отпатува до Загреб: Изложба на еден од најголемите фотографи, Питер Линдберг

Ако случајно се најдете во Загреб во периодот од 7.април до 10.мај не ја пропуштајте изложбата на фотографии на исклучителниот Питер Линдберг. Станува збор за прва изложба на Линдберг во овој дел на Европа од 1998 година. Од 7 април ...

Повеќе »

Видео кое ќе ве допре до солзи: „Не сакам децата да бидат тажни зашто немаат коса, затоа ќе им ја подарам мојата!“

Тоа се зборовите на тригодишната Емили Џејмс која одлучи да ја пресече својата прекрасна косичка за да ја донира на девојчињата кои немаат коса, поточно кои боледуваат од рак. Слатката хероина храбро го поднесе сечењето на нејзината убава коса, а ...

Повеќе »

Непристојна понуда за убавата ќерка на Шон Пен: Дали е подготвена да ја прифати?

Манекенката Дилан Пен, позната по убавината колку и по својот славен татко Шон Шен, доби понуда од 150.000 долари. Се што треба да направи е да се соблече гола за насловната страница на Плејбој. 22-годишната убавица Дилан Пен може да ...

Повеќе »

Кој нема среќа во љубов, има во бизнисот: нов предизвик на Миранда Кер

Да добро прочитавте, една од најубавите жени во светот вели за себе дека нема среќа во љубовта. Но, на полето на бизнисот работите стојат поинаку за неа. Новиот договор пристигна од Вондербра. Иако судски сеуште не е финализиран разводот на ...

Повеќе »

Дали е ова врв на модниот невкус?

Сестрите Кардашијан се познати по својата љубов кон модата, ама нивните модни излети често знаат да бидат и претерани. Инсистирајќи на заводливи комбинации по секоја цена, утката веќе е тука. Овојпат за очи ни се фати Клои Кардашијан која во ...

Повеќе »

Тест што ги буди чувствата: Кога последен пат сте допреле некој?

Ајде, признајте си – кога последен пат сте допреле некој? Или полесно е тоа да се направи преку екранот, виртуелно? Не, не, таков „допир“ не се важи во овој тест. Овој виртуелен тест ги собира нашите одговори, а резултатите ќе ...

Повеќе »