Блиц

Дури и ангелите на Викторија сикрет се изложени на стресен кастинг за ревијата

И суперѕвездите како Алесандра Амбросио и Адриана Лима мораат да поминат низ стресен кастинг за да учествуваат на големата модна ревија на овој бренд која традиционално се одржува секоја година во ноември.

Повеќе »

Супермоделот Џорџина Вилкин се откажа од кариерата поради анорексија

Поранешната манекенката од А-листата Џорџина Вилкин се откажа од модната кариера кога заврши во болница поради анорексија. До состојба на анорексија Вилкин дошла откако модниот агент и кажал да „симне“ неколку грама од колковите.

Повеќе »