Блиц

Инспиративни пораки за Денот на вљубените

Ви треба инспирација за да напишете една необична порака за Свети Валентин. И ние се инспириравме од литературата за да направивме селекција на најоригиналните. Нема потреба од цвеќиња, вечери, срценца, плишани мечиња…Понекогаш само една убава порака може да ви го ...

Повеќе »

Британска мода: што да облечете за Модната недела во Лондон

Модната недела се префрла во Лондон, а лондонските модни списанија веќе на големо препорачуваат што да се облече за време на ревиите, без разлика дали ќе стоите во позадината или ќе седите во првите редови.   Интересни се препораките, речиси ...

Повеќе »

Модна акција на Вивиен Вествуд: Да го спасиме Арктикот!

Креаторката Вивиен Вествуд со здружени сили со организацијата Гринпис ја започнаа кампањата за спасување на Северниот пол како еден од последните недопрени делови на Земјата. Кампањата „Да го спасиме Арктикот“ (Save the Arctic) вклучува серија на портрети од славни личности ...

Повеќе »

Мојата убава жена: Вакоал ја подигнува свеста за сексапилност

Јапонската модна марка за долна облека Вакоал веќе цела деценија се обидува да ја подигне свеста за сексапилност кај жените, особено кај оние кои се соочиле со рак на градите. Најновата реклама на Вакоал го заобиколи светот, пренесувајќи ја пораката ...

Повеќе »

Парис Хилтон ја форсира Барби модата

Дека има вкус да одбере Бентли за превозно средство, има. Мора ли да е розово? Веројатно, мора, зашто така наумила. Додека маркетинг тимот на Бентли сериозно работи на промоција на новиот парфем за мажи Бенлти, милионерката Парис Хилтон им направи ...

Повеќе »

А, најмоден град за 2013 година е…

Го симна Лондон од првото место на кое беше две години, ама го претрка и Париз. Њујорк е најмодниот град за 2013 година (Top Global Fashion Capital). Годинава Лондон се најде на трето место, а меѓу Њујорк и Лондон се ...

Повеќе »

Извонредно модно искуство – Изложба за историјата на женските чевли

Во музејот Кунстхал во Ротердам се отвори изложбата која ја прикажува историјата на дизајнот на женските чевли од 1900 година до денес. Изложбата насловена S.H.O.E.S прикажува над 500 чифта чевли создадени од најпознатите креатори на чевли од минатото, а од  ...

Повеќе »

Како совршено да ја здиплите кошулата за само 2 секунди

Колку пати сте биле во ситуација да се измачите околу пеглањето на кошулата и целиот труд да ви биде напразен кога ќе ја здиплите? После овој генијален трик ваквите проблеми ќе станат минато. Ако сакате да научите да ја здиплите ...

Повеќе »

Кралици на Олимпијадата: Топ 10 убавици кои ќе се борат за медал

Би можеле да бидат и фотомодели, но овие убавици имаат друга страст – спортот. Зимската олимпијада во Сочи ќе ни ја разубаваат згодните спортистки кои ќе се борат за медал. Пред почетокот на најочекуваниот спортски настан во годинава, да погледнеме ...

Повеќе »

Слатката Шугарпова. Пардон, Шарапова

Мора да признаете дека навистина е шик да играш на тениски турнир на кој си спонзор. Но уште пошик е ако имате и своја линија на луксузни слатки! Ретко кој од спортистите може да се пофали со ова – неговата компанија ...

Повеќе »