Блиц

Кралскиот изглед на денот: Кејт Мидлтон во стил од 70-те

Војвотката од Сасекс во Бирмингем носеше кошула со „цик – цак“ принт, инспириан од стилот на седумдесетти години, во комбинација со палацо панталони. Кошулата е од колекцијата „Назад кон 70-те“ на брендот Табита Веб и чини 347 евра. Боите, комбинација ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел во откачена кампања на Вивиен Вествуд

50-годишната супермоделка позира за новата колекција на англиската дизајнерка Вивиен Вествуд. Кампањата е во стилот на Вествут, со препознатлив бунтовнички дух, но интересно е што се појавува на фотографиите и самата дизајнерка која, инаку, има 78 години. Колекцијата е дизајнирана ...

Повеќе »

Џенифер Лопез и Шакира во топ форма за Супербол

Се ближи настанот Супербол, еден од најважните спортски настани за Американците: на 54-то издание за време на полувремето ќе настапат Џенифер Лопез и Шакира. И двете пејачки се во топ форма, за овој настан напорно се спремале со диети и ...

Повеќе »

Модните изгледи на Моника Белучи во 2020: Од Диор до Александар Вотие

Моника Белучи е несомнено најфранцузинката меѓу Италијанците и една од најубавите жени во светот. Пред да ја наречеме актерка, Моника е пред сè мајка н две ќерки, два плода од нејзината љубов со Винсент Касел. На 55 години, Моника Белучи ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на денот: Мари од Данска и долчевита стилот

Сопругата на принцот Јоаким од Данска, ја отвори париската изложба насловена „Les Contes Étranges de NH Jacobsen, un Danois à Paris“, во музејот Бурдел, облечена во дневна „интелектуална“ и шик модна комбианција. Може да се изгледа шик и во долчевита од ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Кејт Мидлтон пак носи италијански модни марки

Војвотката од Кембриџ повторно ја покажа својата љубов кон „мејд ин Итали“. Таа се почесто се облекува во италијански брендови, кои, пак постојано ги рециклира. Во Лондон, за време на посетата на болницата, Кејт носеше твид костум. Овие брендови војвотката ги ...

Повеќе »

Меган Маркл сака да се пробие во Холивуд: бара агент

Според извори на „ Us Weekly “, поранешната актерка бара менаџер да влезе во холивудската кинематографија. Во меѓувреме, веднаш беше ангажирана од Дизни, а хонорарот ќе го донира во добротворни цели. На крајот, вистината секогаш излегува на виделина: Меган Маркл (38) би ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во целосен изглед од „Долче и Габана“

Денес војвотката од Кембриџ беше ангажирана во сесија за уметност и занаетчиство за време на посетата на детската болница Евелина во Лондон. Кејт беспрекорно беше облечена во сако и здолниште од Долче и Габана. Овој комплет го носеше за прв ...

Повеќе »

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт, разводот сега е официјален

Официјално се затвора еден од најкратките бракови во Холивуд: траеше само осум месеци! Според објавата на ТМЗ, судијата одлучил да го одложи датумот за финална одлука која се базира на одобрување на разводот, но тоа ќе се случи формално на ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на денот: Фустанот на Софија од Шведска сличен на оној на Меган Маркл

На годишните шведски награди за спорт, сопругата на принцот Карл Филип од Шведска, Софија, носеше смарагдно зелен фустан со затворено деколте, кој многу личи на фустанот што го носеше Меган Маркл за нејзиниот свадбен прием во мај 2018 година. Карл ...

Повеќе »