Блиц

Новиот изглед на Меган Маркл, таа ги остави високите потпетици!

Меган Маркл и принцот Хари се „разведоа“ од кралското семејство. што е факт. Кралицата Елизабета Втора се налути, Чарлс се закани дека ќе им ги скрати буџетите за Сасекс, Вилијам рече дека е разочаран од неговиот помлад брат, а Кејт ...

Повеќе »

Бела Хадид и Лила Мос ја претставуваат пролетната колекција на Miu Miu

И овојпат дизајнерите на италијанската луксузна модна марка Миу Миу ја покажаа својата оригиналност и италијански шарм преку креациите дизајнирани за сезоната пролет/лето 2020.Главни лица во кампањата се супермоделот Бела Хадид и ќерката на Кејт Мос, Лила Мос. Друштво им ...

Повеќе »

Памела Андерсон тајно му рече „да“ на стариот љубовник

На тајна церемонија во Малибу, завчера, во присуство на блиски пријатели, сексаспилната 52-годишна глумица Памела Андерсон се омажила за филмскиот продуцент, 74-годишниот Џон Питерс. За двајцата ова е петти брак. Сексапилната Памела Андерсон по петти пат кажа „да“. Поранешната ѕвезда на ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон блесна во црвен фустан од 500 евра

Војводите од Кембриџ организирале банкет за добри односи меѓу Велика Британија и Африка во името на кралицата Елизабета. За оваа прилика Кејт одбрала црвен макси фустан. Станува збор за креација од Needle & Thread која чини 550 евра и била ...

Повеќе »

Ешли Грем е мајка: Нашиот живот се смени на подобро

Супермоделот Ешли Грем се породи на 18 јануари, веднаш споделувајќи ја радоста преку социјалните медиуми: „Нашиот живот се смени на подобро“. 32годишната манекенка Ешли Грем и нејзиниот сопруг 31-годишниот Џастин Ервин станаа родители на машко детенце. Грем во текот на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Капутот на кралицата Елизабета Втора

Насмеана и опуштена. Оставајќи го Mегзит зад себе, кралицата Елизабета Втора се појави во јавноста облечена во традиционален црно-бел капут-фустан. Кралицата беше во друштво со принцот Андреа, кој не беше виден во јавноста уште од скандалот поврзан со случајот „Епштајн“, ...

Повеќе »

Памела Андерсон позира угол гола за Венити Фер

52-годишната глумица покажува дека може да се биде секси без разлика на возраста. Згодна и провокативна, Андерсон позира за јануарското издание на италијанскиот Венити Фер. Во фотосесијата има сосема „голи“ фотографии.

Повеќе »

Супермоделите на едно место: Погледнете го календарот на Карин Ројтфелд

Најбараните супермодели се собраа на едно место за да позираат за Календарот за Харперс Базар организиран од популарната уредничка, поранешна уредничка на Вог Франција, а сега на Харперс Базар, Карин Ројтфелд. Фотографка е Бријана Капоци пред чиј објектив позираат Ирина ...

Повеќе »

Мила Јовович чека да се породи, во меѓувреме разговара со фановите на социјалните мрежи

Преубаво, возбудливо, но исто така и … ужасно заморно. Бременоста е уникатен период во животот на секоја жена, но не е и без типичните вознемирености на чекање што секоја идна мајка добро ги знае. Од таа вознемиреност пред самото давање ...

Повеќе »

Шон Пен има нова љубов, 32 години помлада од него

Тој има 59 години, таа 27 години, а заедно се од 2016 година. На еден настан во Лос Анџелес новиот пар со голема разлика во годините го привлече вниманието. Шон Пен има нова девојка. Лејла Џорџ. Во годините можеби се многу ...

Повеќе »