Блиц

7 модни лекции кои може да ги научиме од Кејт Мидлтон

Идната британска кралица е позната по истенчениот вкус и префинет стил. Но, што може да учиме во однос на стилот и модата од војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. 1. Модните додатоци се исклучително важни. Понекогаш тие можат да го подигнат целиот ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во фустан од Зара

По објавувањето на финансиската независност на Меган и Хари, Кејт Мидлтон продолживме да ја гледаме со насмевка на лицето, како ништо лошо да не се случило во семејството. Од тоа би можеле да извлечеме добра поука и, зошто да не, да ...

Повеќе »

Се враќа IVY PARK, соработката меѓу Бијонсе и Адидас

  Бијонсе на својот Инстаграм профил ја најави новата соработка со Адидас, под името кое веќе е познато, IVY PARK. Модните познавачи велат дека новите Адидас патики, Sleek 72, ќе бидат „маст хев“ за претстојната сезона. View this post on Instagram IVY ...

Повеќе »

Принцот Хари – касиер во Бургер Кинг, популарниот ланец му понуди работа на принцот

Познатиот ланец за сендвичи, Бургер Кинг, на шега му понуди на принцот Хари работно место – да биде касиер, откако е многу актуелна веста дека тој и неговата собрука сакаат финансиски да се осамостојат. Од Бургер Кинг преку социјалните мрежи ...

Повеќе »

Џенифер Лопез сака да се пресели во Италија

„Можам да кажам дека танцот и музиката се мојата прва љубов, но глумата е вистинската љубов во мојот живот“. Вака Џенифер Лопез во интервју за „Vanity Fair“ ја опишува нејзината најголема страст, осврнувајќи се на филмот „Hustlers“. Понатаму, новинарката поставува ...

Повеќе »

Меган Маркл во Канада понасмеана од билокога

Со огромна насмевка на лицето, со „кежуал“ изглед, фармерки, џемпер и ниски чизми, Меган Маркл повторно се врати во јавноста во Ванкувер со посета на женското здружение Downtown Eastside Women. Војвотката од Сасекс конечно се појави опуштено по она што ...

Повеќе »

Џорџо Армани купи суперлуксузен апартман со поглед на Менхетен

Веста пристигна од Wall Street Journal кој пишува: Џорџо Армани го освојува Менхетен. И не од модните писти на Модната недела, туку од врвот на кулата што се издига над Централ Парк. Дизајнерот купи супер луксузен пентхаус со поглед на Менхетен за скромна ...

Повеќе »

Првата работа на Меган Маркл од напуштањето на Кралското семејство: актерка за Дизни

Веста за збогувањето од кралското семејство пристигна како гром од ведро небо чисто небо (иако во реалноста во изминатите месеци имаше многу облаци и грмежи), но Хари и Меган веќе почнаа да ја планираат својата иднина далеку од Палатата. Според ...

Повеќе »

Кендал Џенер и Џенифер Лопез – фантастично дуо во дигиталната кампања на Версаче

По зелениот фустан со џунгла – принт кој таа го носеше и го направи познат во 2019 година (уривајќи го Интернет), дали некој е изненаден што Jенифер Лопез е лице на кампањата на Версаче за пролет/лето 2020? Актерката и пејачка ...

Повеќе »

Меган Маркл и Хари кажаа „не“ на кралскиот статус: Чарлс се заканува дека ќе ги скрати приходите на парот

По најавата дека се повлекуваат од кралскиот живот (што никој не ја очекуваше), поранешната актерка Меган Маркл веќе се враќа во Торонто, додека Хари останал во Лондон за да го „реши“ целиот проблем. Поранешниот војвода од Сасекс ќе мора да ...

Повеќе »