Блиц

Топ 7 моменти на Адријана Лима на шоуто на Викторија сикрет

По долгата соработка на топ моделот Адријана Лима со марката за долна облека Викторија сикрет, која започна од 1999 година, Лима ги соблекува ангелските крилја. Шоуто на Викторија сикрет кое неодамна се одржа во Њујорк беше последно за Адријана Лима. ...

Повеќе »

Среќен роденден „Исцелител“ – една година од светската премиера

Денеска изминува една година од светската премиера на Исцелител, дебитанскиот филм на режисерот Ѓорче Ставрески. Премиерата се одржа на Солунскиот филмски фестивал, каде за прв пат во 58 годишната историја на фестивалот македонски филм доби награда. Што постигна Исцелител за ...

Повеќе »

Се случи шоуто на Викторија сикрет, Лима си заминува, Прислу се врати во топ форма

Ангелите се вратија на модната писта за 19-то шоу на Викторија сикрет кое се одржа во Њујорк. Вечерта беше во знакот на завршувањето на кариерата за Викторија сикрет, на топ моделот Адријана Лима, 37, која на модната писта не ги ...

Повеќе »

Викторија сикрет ќе продава реплики од Градникот на фантазиите за 250 долари

Викторија сикрет за првпат ќе продава реплики од скапоцениот Градник на фантазиите 2018, и моделите ќе чинат 250 долари. Годинава честа да го носи Градникот на фантазиите на големата ревија на Викторија сикрет, ја доби Елза Хоск. „Тоа беше сензација ...

Повеќе »

Топ моделот Елза Хоск ќе го носи градникот на фантазиите (ФОТО)

Спектакуларното шоу на „Викторија сикрет“ ќе се одржи на 8 ноември, а на телевизија ќе се прикажува на 2 декември. Шоуто ќе биде збогатено со изведувачите Рита Ора, Шон Мендес, Бебе Рекса, „Чејнсмокерс“ и други. Традиционално, една од ангелите на Викторија ...

Повеќе »

Реплика на свадбениот фустан на Меган Маркл за 39 евра, и во големи броеви

Еден од најпродаваните фустани на Интернет моментно е репликата на свадбениот фустан кој го носеше Меган Маркл. Модната марка Фешн Нова, направи одлична репика на свадбениот фустан на Маркл, дизајниран од Стела Мекартни. Секако, и во есенската колекција на Стела ...

Повеќе »

Сите модни изгледи на Меган Маркл за време на посетата на Нов Зеланд

За време на патувањето во Австралија, Нов Зеланд, Тонга и Фиџи, војвотката од Сасекс покажа бројни модни изгледи. Гардеробата која ја носеше беше од луксузни модни марки, како Стела Мекартни, Оскар дела Рента и Живанши, но исто така Маркл носеше ...

Повеќе »

Парис Хилтон се мажи, еве кој е идниот сопруг

Американската бизнисменка Парис Хилтон ќе се мажи. -Следната година ќе се мажам. Порано сакав да останам сама, но кога го сретнав Крис (Зилка) сфатив дека е вистинскиот човек за мене, раскажува 37-годишната богаташка за италијанскиот весник „Ки“. -Сонувам за прекрасна ...

Повеќе »

Џенифер Лопез во суперсекси издание за Инстајл магазин

Поминаа цели 18 години откако Џенифер Лопез на црвениот тепих на Греми наградите се појави во неверојатно секси издание – облечена во проѕирен Вераче фустан, во зелена нијанса, со длабоко деколте. Во слично, секси издание, пејачката сега може да ја ...

Повеќе »

Меган Маркл во истиот син фустан двапати, баш симпатично!

Обично, членовите на кралското семејство, не ги повторуваат модните комбинации кои еднаш веќе ги носеле (и покажале во јавноста), но тоа не е случај со симпатичната Меган Маркл, која често ги урива модните правила. На турнејата во Австралија, Нов Зеланд, ...

Повеќе »