Блиц

Кајли и Кендал Џенер се расоблекоа за нивната нова линија на облека

Двете сестри не оставија многу на фантазијата во фотосесијата за промоција на нивната линија за облека. Познатите сестри Кајли и Кендал Џенер позираа во бикини за рекламната кампања на новата линија за облека. Фотографијата беше споеделена на Инстаграм од официјалниот ...

Повеќе »

Бредли Купер со ќеркичката Леа на црвен тепих

Први фотографии во јавноста на глумецот и неговата двегодишна ќеркичка Леа. Популарниот холивудски глумец Бредли Купер се појави во Вашингтон на промоција на колегата Дејв Шапел. Ова е прва официјална пригода каде таткото и ќерката се појавуваат заедно. Леа ужива во ...

Повеќе »

Ријана ја објави првата книга со куп „must see“ фотографии

Пејачката и дизајнерка Ријана ја лансираше нејзината прва книга – визуелна автобиографија. Книгата е во издание на Фаидон и содржи над илјада фотографии, а најголем дел од нив се досега необјавени и непознати за јавноста. Автобиографијата има 504 страници, а ...

Повеќе »

Бен Афлек си бара нова љубов преку агенција за запознавање

Според гласините, Бен Афлек се зачленил во „Раја“, сервис за запознавање и закажување на состаноци, со желба повторно да се вљуби. Холивудскиот глумец Бен Афлек е „сингл“ и си бара нова љубов, соопштува „Пејџ Сикс“. „Се чини дека [Бен] сака сериозна ...

Повеќе »

Шарлиз Терон објасни зошто не се мажи

По повод наградата Women Of The Year 2019, Шарлиз Терон се „отвори“ и за првпат го објасни вистинскиот мотив зошто не е мажена. Шарлиз Терон се отвори за јавноста, за прв пат раскажувајќи неколку детали за нејзиниот приватен живот, вклучувајќи ...

Повеќе »

Дуа Липа го смени изгледот за да се врати на социјалните мрежи

Од црна до „плава“, поп ѕвездата се врати на „големо“ на социјалните мрежи. Новата музичка ера за Дуа Липа, наскоро, пристигнува. Поп-ѕвездата во еден период се одмори од социјалните медиуми, бришејќи ги сите фотографии и постови на нејзините профили. Се „шушка“ ...

Повеќе »

Изабели Фонтана позира во есенската колекција на Долче и Габана

Моделката Изабели Фонтана отпатува за Сицилија за да ја сними фотосесојата на едиторијалот на ноемвриското издание на Харперс Базар. Фотографи се браќата Морели, додека убавицата е облечена во гламурни модели од есенската колекција Алта мода на Dolce & Gabbana. Ви ...

Повеќе »

Џон Траволта – ѕвезда на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Рим

Популарниот глумец Џон Траволта беше ѕвезда на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Рим. Глумецот се појави облечен во елегантно издание – бела кошула, црн костум и црни мокасини, на премиерата на новиот филм во кој глуми „The Fanatic“. Додека ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон отвори Инстаграм профил, погледнете што објавува

Војвотката од Кембриџ отвори Инстаграм профил и ги објави своите први постови на оваа социјална мрежа. Инаку, Инстаграм профилот се споделува преку профилот Kensington Royal. Во неделата наутро, на профилот се појавија фотографии од патувањето на Кејт и Вилијам во Пакистан, ...

Повеќе »

Брет Пит има нова девојка, не е убава како Џоли и Анистон, ама има исцелителски моќи

Откако се разведе од првата сопруга, глумицата Џенифер Анистон во 2005 година, а потоа и од втората сопруга, глумицата Анџелина Џоли, во 2016 година, Брет Пит изгледа конечно најде нова девојка. Новата девојка на Пит е спиритуален гуру, Американска е, ...

Повеќе »