Блиц

In Touch: Лејди Гага и Бредли Купер веќе живеат заедно

Според американското популарно списание In Touch, Лејди Гага и Бредли Купер веќе живеат заедно во домот на глумецот во Њујорк. Најзборуваниот пар на годината, Бредли Купер и Лејди Гага, повторно се актуелни. Според неколку американски медиуми, тие живеат под ист кров, ...

Повеќе »

Кристен Стјуард и Стела Максвел повторно се заедно

29-годишната глумица Кристен Стјуард и супермоделот и ангел на Викторија сикрет, Стела Максвел (29), не ја кријат својата љубов. Двете убавици заедно летуваат во Амалфи, Италија. Фотографиите направени на јахтата, на кои тие си разменуваат нежни прегратки и бакнежи, потврдуваат ...

Повеќе »

Меган Маркл и принцот Хари повторно очекуваат дете?!

Пред помалку од три месеци Меган Маркл и принцот Хари го добија нивното прво дете, но според британските медиуми,  двојката се подготвува „многу наскоро“ да ја најави втората бременост на војвотката од Сасекс. Иако, славната двојка очекуваат да имаат многу ...

Повеќе »

Ќерките на ѕвездите кои се исти како нивните мајки: Од Мерил Стрип до Гвинет Палтроу

Мајките и ќерките може да си личат не само по карактерот, туку и во изгледот. Исти очи, нос, уста, форма на телото, а Инстаграм фотографиите тоа го потврдуваат. Мерил Стрип и Мами Гамер Мами Гамер е првото дете на глумицата ...

Повеќе »

Анџелина Џоли во лелеав бел фустан од Celine

По разводот со Бред Пит, познатата глумица, Анџелина Џоли, се посвети на децата и на работата. Но и покрај бројните обврски, вниманието го привлече со белиот моден избор. Неодамна, глумицата е забележана во Париз, кадешто ја извршувала обврската како амбасадорка ...

Повеќе »

Dolce & Gabbana воведуваат XXL броеви во колекциите

Италијанската луксузна модна марка Долче и Габана наскоро ќе продаваат линија на облека со XXL конфекциски броеви. До сега, конфекциските броеви се движеа до максималната големина 48, а од сега, модните парчиња ќе бидат достапни до број 54. Според дизајнерите, Доменико ...

Повеќе »

Кралицата Летиција во фустан од Зара кој чини 29 евра

Шпанската кралица Летиција продолжува да носи модни парчиња од „хај стрит“ модните марки, кои имаат многу пристојни цени. Неодамна таа носеше чевли од Steve Madden. Кралицата Летиција сака да се облекува елегантно, но економично. Често знае да облече модни парчиња од ...

Повеќе »

Ариана Гранде е лице на есенската колекција на Живанши

Музичката суперѕвезда која на Инстаграм има над 159 милиони обожуватели, позираше во најважните модни парчиња за сезоната есен 2019 од новата колекција на луксузната модна марка Живанши. За Ариана Гранде ова е дефинитивно модно лето од соништата. Славната пејачка неодамна ...

Повеќе »

Кајли Џенер во бикини од Шанел што се постари од неа

Супермоделот Кајли Џенер постираше фотографии на Инстаграм, како на краткиот одмор, носи сини бикини од Шанел. 21-годишната манекенка го одбра дводелниот костим за капење од Шанел кој беше актуелен во 1994 година, поточно пред таа да биде родена. Првпат овој ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон со Aldo чевли од околу 4.000 денари

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, знае одлично да ги комбинира модните парчиња од луксузните модни марки со оние од „хај стрит“ брендовите. Така, на 14ти јули, на финалето на Вимблдон, Мидлтон се појави во син фустан од 1.500 евра од ...

Повеќе »