Блиц

Принцезата Шарлота со сандалчиња од 10 евра и чантичка од 6 евра

Кејт Мидлтон е позната по комбинирањето на модни парчиња од луксузните модни марки со оние од „хај стрит“ брендовите. А по нејзин пример, и принцезата Шарлота го изразува својот моден стил.   На хуманитарниот поло куп King Power Royal Charity Polo ...

Повеќе »

Селена Гомез го прослави роденденот во фустан од ZARA од 45 евра

Инспиративниот и економичен изглед на Селена Гомез ги расположи нејзините фанови. Пејачката и глумица својот 27-ми роденден го прослави во Рим, Италија, облечена во макси фустанче со набори од Зара кое е достапно во продажба по цена од 45 евра. ...

Повеќе »

Џорџ Клуни во центар на трачевите поради наводното тајно дете

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни е центар на актуелните трачеви поради тоа што, наводно, има уште едно дете, петгодишната Ава, ќеркичка на неговата поранешна девојка Стејли Кеиблер со која глумецот беше во врска од 2011 до 2013 година. 58-годишниот глумец со ...

Повеќе »

Розовиот моден избор на кралицата Летиција, кој вторпат го носи

Шпанската кралица Летиција и нејзиниот сопруг Филипе Шести, во кралската палата ја пречекаа пливачката Она Карбонел. Успешната шпанска пливачка неодамна се врати со две сребрени медали во синхронизирано пливање кои ги освои на Светското првенство кое се одржа во Јужна ...

Повеќе »

Еве зошто Бред Пит не сака да има профил на Инстаграм

Ако нешто недостига на Инстаграм, тое е глумецот Бред Пит. Никогаш немал Инстаграм профил и нема намера да се приклучи на социјалните мрежи. И додека некои од неговите колеги со кои глуми заедно во новиот филм, Once Upon a Time, како Марго ...

Повеќе »

Салма Хаек – раскошна убавица во бело на сплитската Рива

Во Сплит, Хрватска, продолжува снимањето на филмот „Bliss“ во кој главните улоги ги имаат Салма Хаек и Овен Вилсон. Славната 52-годишна мексиканска глумица и 50-годишниот американски глумец привлекле внимание на сплитската Рива. На дел од снимањето, Салма била облечена во ...

Повеќе »

Емили Ратајковски со секси фотосесија ги рекламира новите костими за капење

Популарната манекенка Емили Ратајковски е најдобар маркетинг за својата модна марка „Инамората“. И овојпат, Ратајковски со секси фотосесија ги рекламира новите модели на костими за капење. Со костимите за капење, лансирала во продажба и линија на кошули со истите мотиви. ...

Повеќе »

Кајли Џенер обвинета за копирање

Популарната манекенка Кајли Џенер во последно време е вистинска сензација на социјалната мрежа Инстаграм со бројни следбеници. Но, не секогаш критиките се позитивни… Иако и претходно добивала негативни коментари, овојпат Кајли Џенер доживеа нешто поинакво. Имено, Кајли е обвинета од ...

Повеќе »

In Touch: Лејди Гага и Бредли Купер веќе живеат заедно

Според американското популарно списание In Touch, Лејди Гага и Бредли Купер веќе живеат заедно во домот на глумецот во Њујорк. Најзборуваниот пар на годината, Бредли Купер и Лејди Гага, повторно се актуелни. Според неколку американски медиуми, тие живеат под ист кров, ...

Повеќе »

Кристен Стјуард и Стела Максвел повторно се заедно

29-годишната глумица Кристен Стјуард и супермоделот и ангел на Викторија сикрет, Стела Максвел (29), не ја кријат својата љубов. Двете убавици заедно летуваат во Амалфи, Италија. Фотографиите направени на јахтата, на кои тие си разменуваат нежни прегратки и бакнежи, потврдуваат ...

Повеќе »