Блиц

BET Awards: Ријана покажа како се носи тесна кожа

Каде и да се појави Ријана ги поставува новите модни трендови. Позната како кралица на „celebrity„ модата, популарната пејачка се појави на BET Awards во уникатен стил. На сцената на BET Awards, Ријана покажа како се носи црна кожа, а модните парчиња ...

Повеќе »

Анџелина Џоли на шопинг на чизми од 10 долари

Анџелина Џоли со ќерката и сонот е фотографирана на шопинг во њујоршка стоковна куќа. Интересно е што глумицата покажала интерес за чизми од 9,97 долари. Овојпат, стајлингот за шопинг на Џоли се кожени чизми до колена, црни панталони и едноставна ...

Повеќе »

Синди Крафорд со „селфи“ без грам шминка го „запали“ Интернет

Поранешниот топ модел Синди Крафорд годишниот одмор го минува на Малибу од каде постираше селфи без грамче шминка. 53 годишната убавица постираше фотографија на Инстаграм која го покажува нејзиниот природен изглед. Ова не е првпат Крафорд да постира фотографија без ...

Повеќе »

Жолтиот MAX MARA костум на Ева Лонгорија

Жолтите костуми се многу популарни за оваа сезона, а таков костум носи и глумицата Ева Лонгорија. За гостување во емисијата The View, 44-годишната глумица одбра жолт костум – панталони со цигара крој и предимензионирано сако. Костумот е од летната колекција на Max ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на Royal Ascot

Коњскиот натпревар Royal Ascot е еден од најпрестижните настани во Англија, натрпеварот рае пет дена и ги собира припадниците на кралското семејство и високото друштво. Правилата на облекување за оваа пригода се прилично строги. Таму нема да видите жени со гол ...

Повеќе »

Ирина Шаик со ќеркичката дотерани во исти „Burberry“ фустанчиња

По разделбата со глумецот Бредли Купер, рускиот топ модел Ирина Шаик не заборава на убавите модни изгледи дури и кога е во њујоршкиот парк со ќеркичката Леа Купер. Дека разделбата со глумецот не влијаеше на нејзиното модно расположение, покажува неодамнешната ...

Повеќе »

Емили Ратајковски го рекламира секси костимот за капење од Инамората

За брзо време откако е основана, пред две години, марката за долна облека и костими за капење „Инамората“ стана популарна, а тоа се должи не само на трендовските и секси модели, туку и на моделот кој ги рекламира – Емили ...

Повеќе »

Шакира во неонски костим за капење, фановите восхитени од нејзиниот изглед

42 годишната пејачка покажа како може да се изгледа на полни 42 години. Пејачката од Колумбија, Шакира, постирала секси видео на својот Инстаграм профил на кое се гледа како танцува во трендовски неонски костим за капење. Дводелниот костим е украсен ...

Повеќе »

Модните изгледи на Меланија Трамп кои личат на копии на Меган Маркл

Дека Меган Маркл има истенчен стил – познато е, но дека една од нејзините обожавателки е и самата прва дама на САД – неодамна видовме, барем што се однесува до модните изгледи кои Меланија Трамп ги одбра за посетата на ...

Повеќе »

Меланија Трамп во „лубутен“ чевли со вртоглаво високи потпетици

По еднонеделна службена посета на Европа, во друштво на Доналд Трамп, првата дама на САД се врати во Белата куќа, а за враќањето одбра модна комбинација од темносин миди фустан кој ја следи линијата на телото и чевли од францускиот ...

Повеќе »