Блиц

Меган Маркл го напушти кралското семејство затоа што беше помалку важна од Кејт, се тврди во книгата „Интимни мемоари од кралицата Мери до Меган Маркл“

Во книгата „Палата Кенсингтон: Интимни мемоари од кралицата Мери до Меган Маркл“, која предизвикува сензација во Велика Британија, новинарот Том Квин ја открива позадината на сите познати станари на познатата палата. Амбициозната и драматична Меган стана премногу глумица и затоа ...

Повеќе »

Официјално е, кралицата Елизабета не мисли да се враќа во Бакингемската палата

Засега, кралицата Елизабета Втора останува монарх од далечина, но се чини дека таа размислува да се повлече и да го остави тронот на принцот Чарлс. Пандемијата Ковид -19 го промени животот на сите, вклучително и на кралицата Елизабета и членовите ...

Повеќе »

Бегство од Палатата, се снима нов филм за Хари и Меган

Хари и Меган: Бегство од Палатата, така е насловен третиот филм за славната кралска двојка кој е посветен на нивниот живот. Телевизискиот филм е во продукција на Тв Лајн за американскиот телевизиски канал Lifetime. Филмот се фокусира на одлуката на поранешната ...

Повеќе »

Милевски: Од Програмата за меѓуграничната соработка донираме на полицијата, тие се во првите редови во борба против кризата со Ковид-19

2.500 заштитни маски за повеќе употреби, 38.050 ракавици и 100 антисептик гелови ќе добијат полицајците од СВР Охрид, како и колегите од подрачните единици, во рамки на Програмата за прекугранична соработка ИПА II меѓу Република Северна Македонија и Република Албанија. ...

Повеќе »

Принцот Хари не сака американско државјанство, а не побарал ни Зелен картон, еве како тогаш ќе работи во САД

Пред неколку недели, принцот Хари, Меган Маркл и нивното синче Арчи ја напуштија Канада за да се преселат трајно во Лос Анџелес. Иако нема проблеми за Меган и Арчи затоа што обајцата имаат американско државјанство, ситуацијата на принцот Хари е ...

Повеќе »

Бред Пит и Анџелина Џоли напредуваат во смирувањето

Бред Пит и Анџелина Џоли, по 3 години битки во судницата за старателство на нивните деца, се чини дека конечно нашле начин да се разберат и договорат. Всушност, и покрај гласините што континуирано ја опкружуваат двојката Бранџелина, извор потврдил за ...

Повеќе »

Книгата на Хари и Меган нема да се допадне на Виндзор

Книгата на Хари и Меган Маркл, „Пронаоѓање на слободата“, која ќе биде објавена во август, ќе понуди за прв пат свое гледиште за кралското семејство и Мегзит. Гласината трае веќе некое време, но пристигна потврда: книгата-биографија на принцот Хари и ...

Повеќе »

Изглед на денот: Карантинската мода на Рис Витерспун

Глумицата Рис Витерспун позира во градината облечена во сино-бел кариран фустан со миди должина, кардиган на рамената и очила за сонце и не потсетува на стариот изглед на американскиот стил. -Мислам дека стилот на родителите во 80-тите години беше повеќе ...

Повеќе »

Нов документарен филм за мистериозната смрт на Натали Вуд

Холивуд крие повеќе мистерии кои се уште не се решени, пишува Мајкл Шулман во неговиот осврт за документарецот посветен на глумицата Натали Вуд насловен  Natalie Wood: What Remains Behind. Смртта на легендарната холивудска ѕвезда Натали Вуд во 1981 година не беше ...

Повеќе »

Арчи и принцот Хари како дете: сличноста меѓу двајцата е впечатлива

Синот на Хари и Меган Маркл, кој беше фотографиран за неговиот прв роденден, е идентичен со принцот Хари кога бил на негова возраст, ако ги споредите фотографиите. со споредување на фотографиите помеѓу двајцата. На фотографијата на која Лејди Дајана го ...

Повеќе »