Блиц

Се роди првото дете на британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс

Момченце е !, вакви беа насловите на британските весници кои ја соопштија веста за раѓањето на новиот член на семејството на премиерот Борис Џонсон. Во зората на 29 април, во Лондон се роди првото дете на британскиот премиер Борис Џонсон ...

Повеќе »

Мајли Сајрус со маска од Гучи во комбинација со војнички стил

Популарната пејачка се прошета низ улиците на Лос Анџелес во унисекс војнички изглед – со црна маица и маскирни панталони. На лицето пак, носи заштитна маска со потпис на луксузната модна марка Гучи. View this post on Instagram April 23, ...

Повеќе »

Модата и коронавирусот: Во тренд се заштитните маски од популарните модни марки

Во периодот кога цел свет размислува за заштита на сопственото здравје и здравјето на најблиските, модните марки почнаа да лансираат дизајнерски заштитни маски. Ако до лани, наш приоритет беше да го избереме вистинскиот пар чевли што треба да го облечеме в ...

Повеќе »

Ричард Гир повторно стана татко! Неговата млада сопруга му роди уште едно дете

Се роди третото дете на холувудкста ѕвезда Ричард Гир кој, инаку, има 70 години. Александра Силва, шпанска активистка и ќерка на поранешниот потпресетадел на Реал Мадрид, на познатиот глумец му роди дете – Александар, во 2018 година. Но многу набрзо, ...

Повеќе »

Мишел Обама им чита на децата „онлајн“ од нејзините омилени книги од детството

Поранешната американска прва дама започна со серијата видеа на Интернет, насловена Понеделници со Мишел, стриминг настан на „Јутјуб“ и „Фејсбук“ за време на кој, секој понеделник во следните четири недели, ќе чита некои од своите омилени детски книги за малите, ...

Повеќе »

Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти онлајн ги забавува фановите

Едно е сигурно: Мишел Хунзикер, поранешната сопруга на пејачот Ерос Рамацоти, која е позната водителка, знае да предизвика насмевка кај своите следбеници дури и во време на коронавирус. По пнлајн-вежбите споделени со обожавателите, следуваа лекциите за пеење, но русокосата убавица ...

Повеќе »

Џулија Робертс го избркала сопругот од дома

Парот Џулија Робертс и Даниел Модер (кој работи како снимател) повторно влегоа во голема кавга. Наводно, сега станува збор за нешто многу посериозно откако глумицата одлучила да го избрка од дома сопругот. Причина за тоа? Вилата во којашто живеат во ...

Повеќе »

Сури Круз наполни 14 години, роденден прославен во домашна атмосфера

Карантински роденден имаше една од најпознатите тинејџерки: Сури Круз, ќерката на Кејти Холмс и Том Круз, наполни 14 години на 18 април. Роденденот мораше да се прослави во домашна атмосфера, но мама Кејти Холмс, која отсекогаш ја чувала Сури подалеку ...

Повеќе »

Хари и Меган Маркл во војна против британските таблоиди, тие ги уништуваат животите на луѓето!

Војводите од Сасекс објавија досега невидена изјава во која потенцираат дека никогаш не сакаат повторно да имаат билокаква релација со The Sun, The Daily Mail, The Mirror и Express, наведувајќи: „Тие ги уништуваат животите на луѓето“. Меган Маркл и принцот ...

Повеќе »

Ештон Качер и Мила Кунис лансираа „карантинско“ вино, парите одат во добротворни цели

Ештон Кечер и Мила Кунис произведоа вино од сортата Пино Ноар. Се продава преку Интернет по цена од 50 американски долари за две шишиња вино. 100 отсто од профитот ќе одат кај субјектите вклучени во борбата против пандемијата. Отворете шише од ...

Повеќе »