Блиц

Кралицата Елизабета Втора утре ќе полни 94 години, дали годинава ќе се повлече?

Коронавирусот го стави и британското кралство на колена, но не и круната. Така, на 21 април кралицата ќе го слави (можеби) нејзиниот најлош роденден досега, но таа се уште го одразува ритамот на младоста и се потврдува како „голема мајка“ ...

Повеќе »

Грофицата Софи од Весекс готви шпагети за британски лекари и медицински сестри

Омилената снаа на кралицата Елизабета, облечена во престилка, маска и нараквици почна да готви тестенини за лекарите и медицинските сестри. Сопругата на Едвард, четвртото дете на британсаката кралица, е многу активна во хуманитарните акции за време на корона-кризата. View this ...

Повеќе »

Џенифер Лопез и Алекс Родригез планираат свадба во Италија што е можно поскоро по коронавирусот

Тоа ќе биде најочекуваната свадба на годината, која требаше да се случи порано, но беше одложена поради пандемијата. Но, според написот на „Us Weekly“, двојката е подготвена со церемонија во Италија во присуство на неколку пријатели и роднини да го ...

Повеќе »

За Шерон Стоун вистинско откритие овие денови е – шпоретот

Прочитајте книга, гледајте филм, слушајте музика, посветете се на хобито, следете ги упатствата за заштита од коронавирусот на Интернет: во карантин може да се прави сè. Но, вистинското откритие за многумина овие денови е – шпоретот. И sвездите не се исклучок. ...

Повеќе »

Вака изгледала Ирина Шајк во тинејџерските денови, нема да ја препознаете

Ирина Шајк на Инстаграм сподели фотографија од времето кога имала 14 години. Супермоделот објави фотографија од 2.000-та година, година кога всушност за првпат почна да се појавува на модните писти. View this post on Instagram 14 A post shared by ...

Повеќе »

Зен карантинот на Арнолд Шварценегер

Што би можело да биде порелаксирачко од тоа да гледате две среќни животни како бркаат еден со друг на зелен тревник? За Арнолд Шварценегер, ништо. ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ – ТУКА.  Поради оваа причина, актерот им предложи на своите ...

Повеќе »

Меган и Хари ја купуваат раскошната вила на Мег Гибсон

Мел Гибсон, познатиот режисер и глумец, моментно ја продава неговата раскошна вила на Малибу, а според информациите на американските списанија, заинтересирани за купување биле Меган Маркл и принцот Хари. Познато е дека брачниот пар на крајот на март го напуштија ...

Повеќе »

Ана Винтур се демантираше сама себе, сепак носи и тренерки (ФОТО)

Актуелната коронариза направи неверојатни работи, а кај некои успеа и да ги промени навиките. Кризата се разбира влијаеше и на модниот свет, вклучувајќи и социјалните мрежи на кои ќе најдеме куп нови идеи адаптирани за новото време. Легендарната уредничка на ...

Повеќе »

Ѕвездите и во изолација уживаат во сончевите зраци

Остануваме дома, да, но со појавата на првите сончеви зраци добро е да се обидеме да излегуваме почесто на балкон или во двор и да ги користиме бенефитите на сонцето, бидејќи премногу време минуваме меѓу четирите ѕида. Првото сонце носи ...

Повеќе »

Џорџ и Амал Клуни донираа над милион долари за борбата против коронавирусот 

Двојката ја подели донацијата помеѓу различни ентитети во различни делови на светот, во местата блиски на нивното срце, вклучувајќи ја Ломбардија, најпогодениот италијански регион и кадешто се наоѓа нивната вила. Списокот на sвезди кои го користат теренот за поддршка на ...

Повеќе »