Рефлектор

Озборувања: Меган ја расплакала Кејт за избор на фустан

Британските медиуми пишуваат дека, според блиски извори на кралското семејство, Кејт Мидлтон е видена облеана во солзи непосредно пред свадбата на Меган Маркл. Имено, при изборот на фустан за деверуши, за малата принцеза Шарлот, Меган и Кејт се скарале околу ...

Повеќе »

Два аплауза – Еден за храбриот избор на Мишел Обама, вториот за „Баленсиага“ чизмите

Уште на почетокот од турнејата на промоцијата на нејзината автобиографска книга насловена Becoming, поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, привлече големо внимание. На промоцијата беше во друштво на љубителката на чевли – Сара Џесика Паркер, носејќи уникатен модел на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во „кежуал“ стил

По промоцијата на нејзиното ново музичко видео Limitless во кое учествува и нејзината слатка ќеркичка Ема (10), Џенифер Лопез е фотографирана во кежуал издание. Фотографиите се направени пред ресторанот кадешто Лопез со сопругот се упатиле на вечера. 49годишната мултиталентирана ѕвезда ...

Повеќе »

Џенифер Лопез лансира сопствена козметичка линија за нега на кожа

Џенифер Лопез што да допре го претвора во злато. После низа парфеми кои беа успешно лансирани, популарната пејачка најави лансирање на сопствена козметичка линија за нега на кожа, која ќе биде во продажба на почетокот на 2019. „Веќе долго работам ...

Повеќе »

Кендал Џенер е лице во новата кампања на Кавали

Најплатениот модел на годината според Форбс, со заработувачка од 22 милиони долари во изминатава година, Кендал Џенер, е главно лице во новата кампања на италијанската луксузна модна марка Роберто Кавали. Колекцијата е дизајнирана за сезоната пролет/лето 2019. Џенер позира во ...

Повеќе »

Бела Хадид и Ирина Шаик во новата кампања на Versace

Италијанската модна марка Версаче ја објави рекламната кампања за сеозната на првите топли денови – пролет 2019. Фотографирана од Стивен Меисел, главни лица се топ моделите Бела Хадид и Ирина Шаик. На групните фотографии тие се во друштво со Ријан ...

Повеќе »

Ова се најплатените модели во 2018 година

Форбс ја објави листата на топ 10 најплатени модели во изминатава година, а на самиот врв на листата, очекувано, се најде Кендал Џенер со заработувачка од 22 милиони долари. Несомнено е дека 2018та година беше во знакот на Кендал – со ...

Повеќе »

Преубавата Филипинка е новата Miss Universe 2018

Титулата на еден од најпрестижните светски избори за убавина, Miss Universe 2018, ја доби Филипинката Катриона Елиза Греј. Второто и третото место го освоија убавиците од Венецуела и Јужноафриканската Република. Изборот се одржа во Имапкт арената во Бангкок, Тајланд, а ...

Повеќе »

Меган Маркл, озборувања: „Каприциозна е и арогантна”, уште една доверлива личност од персоналот најавила оставка

Озборувањата за Меган Маркл продолжуваат – и легендарната секретарка на кралицата, наводно, „бега“ од Маркл. Поради неподносливиот карактер на Војвотката од Сасекс, уште еден член од персоналот на кралското семејство сака да ја напушти работата. Озборувањата за Маркл продолжуваат да ...

Повеќе »

10 занимливости за топ моделот Наталија Водјанова: Современата приказна за Пепелашка

Животната приказна на Наталија Водјанова не е единствена во историјата, но изгледа дека никој пред неа не ја преживеал толку набрзина:  премногу сиромашната Русинка била случајно отркиена, преку ноќ стана модел и за само една година го сретна богатиот принц. ...

Повеќе »