Рефлектор

Изглед на денот: Жолтиот сатенски фустан на Емили Ратајковски

Топ моделот Емили Ратајковски носеше сатенски жолт фустан на свдбата на дизајнерот Марк Џејкобс во Њујорк. 27-годишната убавица изгледаше сензационално во сатенскиот фустан во силна жолта нијанса, со миди должина, нагласено деколте и отворен грб. Деталот – марама околу вратот ...

Повеќе »

Моника Белучи со ќеркаси снимаат реклама за Долче и Габана

Во еден збор, преубави. Моника Белучи и нејзината ќерка Дева Касел овие денови престојуваа заедно на крајбрежјето на Амалфи каде се снимаше новата кампања на Долче и Габана. Дева е ќерка од бракот на славната глумица со Вансан Касел. Девојчето ...

Повеќе »

Уште еден нов ангел на Викторија Сикрет: Леоми Андерсон доби крилја

Victoria’s Secret го претстави новиот ангел во нејзините редови на манекенки – Британката Леоми Андерсон. По неодамнешното објавување на нов ангел во Викторија сикрет – Алексина Грем, а пред неа и именувањето на Барбара Палвин, следува најавата за нов ангел. ...

Повеќе »

Моделот Криси Тајген отворено зборува за своите 10-на килограми вишок

33-годишната манекенка и сопруга на популарниот пејач Џон Леџенд отворено зборува за својот вишок на килограми. Тајген кариерата на модел ја започна во 2004-та година, а по свадбата со Џон Леџенд во 2014 година, оваа убавица доби голема популарност. Популарноста ...

Повеќе »

Меган Маркл во најлежерен изглед до сега, со маичка од 20 долари

На 29-ти март, војвотката од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари ја посетиле медицинската продавница за органска нега на кожа „Ила“ во Лондон, и двајцата облечени во „кежуал“ модни комбинации. Ико не станува збор за никаква офцијална ни кралска посета, ...

Повеќе »

Ким Кардашијан лансираше колекција на очила за сонце, сите модели по цена под 100 долари

Новата колекција на очила за сонце која произлезе од соработката на брендот Каролина Лемке и Ким Кардашијан е во продажба на официјалната Интернет страница на Каролина Лемке. Интересно е што станува збор за луксузна колекција со авангардни модели, а цената ...

Повеќе »

14-месечната ќерка на Кајли Џенер доби чанта поскапа од луксузен автомобил

Кајли Џенер на необичен начин ја покажа својата љубов кон ќеркаси, Сторми – подарувајќи и модерна розова Биркин чанта од луксузната марка „Hermes“. Во нејзиниот последен Инстаграм пост, Џенер и Сторми позираат заедно покажувајќи ја чантата која вреди колку еден ...

Повеќе »

Џенифер Лопез го покажа своето згодно тело во бикини на Инстаграм

Џенифер Лопез се соживеа со ликот кој го глуми во новиот филм Hustlers, кога на њујоршките улици е фотографирана во цн раскопчан дуксер со качулка под кој се гледа белиот спортски градник во комбинација со чизмички Ugg. Но набрзо по оваа ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во „кежуал“ модна комбинација

Војвотката од Кембриџ го посети Gilwell Park, каде се случуваше прослава по повод 100 годишнината од отворањето, но и за поддршка на иницијативата што повеќе деца да го посетуваат паркот и воопшто природата. За оваа прилика, Кејт Мидлтон одбрала спортско-кежуал ...

Повеќе »

Николас Кејџ подготвен за 4-ти брак

По помалку од година помината во љубов, холивудскиот глумец Николас Кејџ побарал дозвола за брак во Лас Вегас за да се ожени со младата визажистка Ерика Коике. Очигледно е дека 55-годишниот глумец е подготвен за четврти брак. Николас и Ерика ...

Повеќе »