Рефлектор

Си беше еднаш…Магија зад сцената!

Чајковски во верзија на Д&Г е композицијата која ја следи новата женска колекција за есен/зима 2014/2015 на славната модна креаторска двојка. А прашинките од приказните паднаа зад сцената создавајќи магична атмосфера. Моделите, како самовили, лебдат од шумата до зад сцената ...

Повеќе »

Девојки, со оваа реклама може да го освоите светот!

Новата реклама на американската козметичка марка „Кавер грл“ намество двојно подолги трепки и сјајни усни кои предизвикуваат, ја промовира онаа друга страна на женственоста претставена преку упорност, сила и индивидуалност. Пораката во рекламата е дека – доколку сакате – може ...

Повеќе »

Модни совети за ниските дами

Што треба да избегнуваат, а што треба да се најде во нивниот гардеробер Иако секој може да  носи сè, затоа што модата е првенствено само игра, постојат комбинации кои одговараат на нашето тело, но и  такви кои не се баш ...

Повеќе »

Наоми ги засени двојно помладите колешки на модната писта

Не само што не е во пензија, туку штом се појави на модната сцена се друго е фрлено во сенка. Иако прифаќа ангажмани само од креаторите кои припаѓаат на А-листата, како Луј Витон и Армани, на модната недела во Милано ...

Повеќе »

Што им е романтично на денешните мажи?

Што се случило со машко-женските односи? Дали  романтиката исчезна засекогаш?Најновите истражувања покажуваат дека работите навистина се движат во таа насока . Фрлање на ѓубрето, подготвување на креветот и спуштање на даската на тоалетот – тоа е она што мажите денес ...

Повеќе »

Блејк Лавли: Стил кој го воодушеви светот на модата

Блејк Лавли немаме можност често да ја гледаме на јавните случувања. Имено, откако  заврши со снимањето на серијата „Озборувачка“ која ја прослави младата актерка, таа веќе  се посвети на семејството и својот сопруг Рајан Рејнолдс. Холивудската убавица повторно се најде ...

Повеќе »

Ја сакале или не, црвениот избор на Северина е префинета елеганција

Ретко кој може да се носи со толку црвено на себе. Ретко кому и ваков избор прилега. Ја сакале или не, од оваа комбинација на претерано црвено, од „главата до стапалата“, Северина сепак направи елеганција. Пејачката се појави на суд ...

Повеќе »

Видео кое на секој маж ќе му набие комплекси…

…а секоја жена ќе ја симне на колена.   Денот на вљубените на многумина им буди силни емотивни чувства. Без разлика дали го сакате овој празник или едвај чекате да помине, само две минути од ова видео ќе бидат доволни ...

Повеќе »