Рефлектор

Викторија Бекам доби документарен филм

Откако успешно се префрли од модните во дизајнерските води, многумина ги заинтигрира, а некои се согласуваат дека заслужила и документарен филм иако во дизајнот е само пет години. Документарниот фил за Викторија Бекам е снимен во соработка со Скајп. Дека ...

Повеќе »

Греми: Најубавите фустани на црвениот ќилим

Најзначајниот музички настан Греми и годинава ги собра на едно место музичките ѕвезди, а црвениот ќилим беше местото на кое се покажаа модните трендови. Освен неколкуте перформанси на бината кои долго ќе се паметат, ќе останат запаметени и неколку фустани ...

Повеќе »

5 причини да не ја мразите Амбер Херд

Престрог наслов, нели? Па, сигурни сме дека сте слушнале – Џони Деп и Амбер Херд се среќно верени, што значи дека многу фантазии од сите страни на светот се веќе  урнати. Но пред да почнете да ја мразите Амбер, еве ...

Повеќе »

Најубавите цитати од Сексот и градот кои не се забораваат

Во очекување на третиот филм Сексот и градот, да се потсетиме на некои реченици изговорени од славната четворка во серијата која не ги остави рамнодушни ни оние кои не ја следат модата. Еве само некои од цитатите кои не се ...

Повеќе »

Ново заштитно лице на Дизел: модна блогерка во инвалидска количка

Модната блогерка Џилиен Меркадо која боледува од дистрофија на мускулите,  ќе биде заштитно лице во новата кампања на Дизел. Дизел доживува позитивни промени откако водството го презеде новиот креативен директор Никола Формикети. Прочуената италијанска марка најавува дека за заштитно лице ...

Повеќе »

Расистичка фотографија на девојката на Абрамович?

Дариа Даша Жукова, 32-годишната девојка на рускиот олигарх Роман Абрамович и сопственичка на списанието Гараж во интервјуто за порталот на познатата уредничка Мирослава Дума предизвика лавина на рекации. Имено, Даша позирала на столица која личи на скултура на разголена црнкиња, ...

Повеќе »

Карла Бруни и Ел Мекферсон го замолчеа најголемиот издајник на годините

Започна модната недела во Париз, а меѓу познатите гости на првите редови се најдоа и двете поранешни манекенки Карла Бруни и Ел Мекферсон.   И додека поранешната прва дама со своите 47 години сеуште успешно ги крие брчките и другите ...

Повеќе »

Што предложи Кавали за изгледот на Мајли Сајрус за светската турнеја

На многумина им стана антипатична поради исплазениот јазик, вештачките пози и голотијата, но за изгледот на светската турнеја Мајли Сајрус довербата му ја препушти на Роберто Кавали. Тимот на Роберто Кавали ќе се грижи за изгедот на Мајли Сајрус на ...

Повеќе »

Кејт Мос, гости и подароци за 40-от роденден

Супермоделот го прослави својот 40 роденден со пријателите поканети на вечера во ресторанот 34 во Мајфер, а потоа забавата продолжила во хотелот Дорчестер до ситните утрински часови. Во секси издание, без дополнителни модни пртерувања, со многу малку шминка и едноставна ...

Повеќе »

Дали сте доволно згодни за да бидете модел на Долче и Габана?

Вака изгледа еден кастинг на Долче и Габана. По прекрасното модно шоу во Милано кое се случи неодама, по позитивните реакции за ревијата на Долче и Габана, по возбудливата приказна за колекцијата за сезоната која следува, да ѕирнеме зад сцената, ...

Повеќе »