Рефлектор

Би носеле ли чевли со крилја?

Пролетната колекција на дизајнерката на чевли Софи Вебстер ни носи модели со крилја. Британската дизајнерка Софи Вебстер која полека но сигурно го освојува светот на модата меѓу ѕвездите, со години работеше кај генијалниот дизајнер Николас Кирквуд. Откако ја лансираше сопствената ...

Повеќе »

Ники Минаж и Рита Ора во чевлите на Галијано од колекцијата пролет/2014

Американската раперка се пофали на Инстаграм со чевлите од новата колекција на Џон Галијано за пролет 2014. Пред неа, истите ги облече  и Рита Ора. Облечена во цветен корсет и мини во А-линија, Минаж на оваа комбинација ги додаде и ...

Повеќе »

Ни доаѓа 3 дел на Сексот и градот? Сара Џесика Паркер вели – да!

Додека првиот дел на серијата „Сексот и градот“ доживеа планетарен успех,  вториот дел многумина го критикуваа и изгледа дека не ги задоволи очекувањата на публиката. Времето ќе покаже што ни носи третиот дел. На задоволство на бројните фанови на Кери&компани, ...

Повеќе »

Провокативна и на 46 години: Никол Кидман се расоблече за новата линија на Џими Чу

Во новата рекламна кампања на луксузната марка за чевли Џими Чу главната улога ја има 46-годишната глумица Никол Кидман. Сексапилната глумица позираше за новите модели на чевли кои ни доаѓаат од модната работилница на Џими Чу. „Беше забавно да се ...

Повеќе »

16-годишната Лоти Мос по стапките на својата полусестра Кејт

Полусестрата на Кејт Мос потпиша договор со престижната лондонска модна агенција Сторм Моделс. Сторм Моделс инаку се грижи за кариерата на вр вните модели меѓу кои и Кара Делавињ и Линдзи Виксон. Лоти Мос своите први модни снимања ги направи ...

Повеќе »

Нозете на супермоделот Жизел Бундхен вредат 450 милиони долари

Еден аналитичар пресметал дека „акциите“ на нозете на Жизел Бундхен би вределе 450 милиони долари. „Кога, хипотетично говорејќи, акциите на нејзините нозе би се појавиле на берза би му советувал секому да ги купи“, вели економистот Фред Фоулд. Според негова ...

Повеќе »

Што не насмеа во 2013

Навикнати сме да го гледаме сигурниот, елегантен од на топ моделите на пистата. Но некогаш се случува и ова! Погледнете го видеото и не грижете се – девојките се снаоѓаат во секоја ситуација – повредени нема, а сигурно ќе се насмеете. Нас не ...

Повеќе »