Рефлектор

Убавица одлучи да стане машки модел зашто за манекенки нема работа (ФОТО+ВИДЕО)

Манекенката Елиот Сејлор сфати дека во модниот свет полесно е да се биде маж, па ја истрижа својата преубава коса, повеќе не се шминка и кога оди на кастинзи се облекува во машка гардероба.

Повеќе »

Ријана се стокми за Емиратите како да оди на приватен маскенбал, ама ја исфрлија од џамија!

Се чекаше само момент…Додека некои медиуми се воодушевуваа на стајлингот на Ријана подготвен за Емиратите, други очекуваа само да „се сопне“ од сопствената маска.

Повеќе »

Познатите модни марки со петиција: стоп за фотографиите на Тери Ричардсон!

Вог, H&M, Манго и повеќе други познати марки одлучија да стават крај на модната манија на ѕвездите да се фотографираат кај фотографот Тери Ричардсон, сметајќи дека од нив прави сексуални објекти кои остваат погрешна порака.

Повеќе »