Рефлектор

Гвинет Палтроу напиша љубовно писмо до Италија

Со долг пост објавен на Инстаграм, проследен со видео, актерката објаснува зошто е толку врзана за Италија, земја каде „се враќаме повторно и повторно“. На своите следбеници им порачува : „Останете дома. Направете паста. Јавете се на баба преку FaceTime“. Писмото ...

Повеќе »

Братот на Кејт Мидлтон, Џејмс, во самоизолација им подготвува свечена вечера на своите кучиња

Братот на Кејт ги поминува деновите во домашен карантин во друштво на неговите четириножни пријатели на оригинален начин. И тој не е единствен кој периодот на коронавирусот го минува во друштво на домашните миленици: од Лејди Гага до Ентони Хопкинс ...

Повеќе »

Џенифер Лопез на Инстаграм со влажен изглед и портокалов кармин

Ѕвездата постојано објавува фотографии на социјалните медиуми за да испрати порака на надеж и верба според филозофијата #staysafe. Џенифер Лопез е во постојано движење, но и сè повеќе е зависничка од негата и убавината. И покрај коронавирусот, таа сака да ги ...

Повеќе »

Наоми предизвикана од Шарапова постираше видео како се мијат рацете

Супермоделката Наоми Кемпбел постираше видео на Инстаграм во кое објаснува како правилно се мијат рацете. Безбедност пред се. Ова е мотото на Наоми Кемпбел, која за светски вонредните состојби поради коронавирусот ги користи социјалните медиуми за да ја подигне свеста ...

Повеќе »

Кралскиот изглед на денот: Викторија од Шведска во цветен фустан сличен на оној на нејзината ќерка

Наследничката на престолот сакаше да се прикаже во розово светло за да ги охрабри своите сограѓани да се справат со пандемијата на коронавирусот. На фотографијата направена во домашна атмосфера, принцезата Викторија позира со нејзиниот сопруг, принцот Даниел и двете ќерки, ...

Повеќе »

Вилијам и Кејт и Хари и Меган се огласија на социјалните мрежи со пораки во борба против коронавирусот

Војводата од Кембриџ го избра Твитер за да ја потенцира моќта на неговата земја да остане обединета во тешкиот период на коронавирусот и да започнат хуманитарни донации; војводите од Сасекс пак, апелот за сочувство пристигна на Инстаграм. И двата принца, ...

Повеќе »

Поради коронавирусот Џастин Бибер и сопругата Хејли се селат во Канада за самоизолација

Во родната земја на Џастин Бибер, парот ќе има добро изолирана куќа. Тие ќе останат таму сè додека не се продолжи со нормалниот живот. Пораката на пејачката до фановите е: „Нашите баби и дедовци сметаат на нас“. Самоизолација, ама во ...

Повеќе »

Донатела Версаче донираше 200 илјади евра за помош на болницата Сан Рафаеле во Милано

Донатела Версаче, креативна директорка на италијанската модна куќа „Версаче“ го следи примерот на нејзиниот колега Џорџо Армани, и донираше 200 илјади евра за болницата Сан Рафаеле во Милано, односно за борба против коронавирусот. View this post on Instagram ❤️🇮🇹 A ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: кралицата Елизабета во трендовски двобоен фустан

Британската кралица за средбата со професорот Марк Комптон, а непосредно пред да се повлече во дворецот Виндзор заедно со сопругот, во самоизолација, се појави во трендовски фустан со геометриски фигури во навидува неиспоиливите тонови – црвена и виолетова. Од модните ...

Повеќе »

Џенифер Лопез позира за новата колекција на чевли Џеј Ло

Популарната пејачка и глумица изгледа неверојатно во новата кампања за чевли „Џеј Ло“ за сезоната пролет/лето 2020. Џенифер Лопез со здружени сили со марката DSW дизајнираа колекција чевли насловена по неа – Џеј Ло. Дизајните вклучуваат сандали, колоритни модели со ...

Повеќе »