Рефлектор

Ева Лонгорија во тесен розов фустан, килограмите не се проблем!

На вечерата Bill of Rights популарната глумица од серијата „Очајни домаќинки“ се појави во тесен, бледо-розов фустан кој ја следеше линијата на сега полничкото тело по породувањето. Но, на 46-годишната глумица, очигледно, вишокот на килограми не и претставува посебна мака. ...

Повеќе »

Фотосесија на Мишел Обама за списанието „ЕЛ“

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, позираше за насловната страница и едиторијалот за декемвриското издание на американското списание „Ел“. Карактеристично за фотографиите е што на сите Мишел Обама е со широка насмевка. Фотосесијата ја реализирал Милер Мобли, а Мишел ...

Повеќе »

Веднаш по разводот, Бен Афлек се врати на рехабилитација во болница

Без конфликти и мирно заврши разводот на Бен Афлек и Џенифер Гарнер. „Мирор“ извести дека Афлек, веднаш по разводот се пријавил во болницата за рехабилитација од зависности. Познатиот глумец во болницата за рехабилитација помина 40 дена изминатиот месец. Но, ден ...

Повеќе »

Топ моделот Кејт Аптон се породи, бебето се вика Женевиев

Топ моделот Кејт Аптон, позната по своите раскошни облини и миленичка на списанието „Спортс илустрејтед“ стана мајка. Кејт и нејзиниот сопруг Џастин Верландер, со кого се омажи минатата година, станаа родители на женско детенце. Девојченцето доби има Женевиев, и преслатко ...

Повеќе »

Топ 7 моменти на Адријана Лима на шоуто на Викторија сикрет

По долгата соработка на топ моделот Адријана Лима со марката за долна облека Викторија сикрет, која започна од 1999 година, Лима ги соблекува ангелските крилја. Шоуто на Викторија сикрет кое неодамна се одржа во Њујорк беше последно за Адријана Лима. ...

Повеќе »

Среќен роденден „Исцелител“ – една година од светската премиера

Денеска изминува една година од светската премиера на Исцелител, дебитанскиот филм на режисерот Ѓорче Ставрески. Премиерата се одржа на Солунскиот филмски фестивал, каде за прв пат во 58 годишната историја на фестивалот македонски филм доби награда. Што постигна Исцелител за ...

Повеќе »

Се случи шоуто на Викторија сикрет, Лима си заминува, Прислу се врати во топ форма

Ангелите се вратија на модната писта за 19-то шоу на Викторија сикрет кое се одржа во Њујорк. Вечерта беше во знакот на завршувањето на кариерата за Викторија сикрет, на топ моделот Адријана Лима, 37, која на модната писта не ги ...

Повеќе »

Викторија сикрет ќе продава реплики од Градникот на фантазиите за 250 долари

Викторија сикрет за првпат ќе продава реплики од скапоцениот Градник на фантазиите 2018, и моделите ќе чинат 250 долари. Годинава честа да го носи Градникот на фантазиите на големата ревија на Викторија сикрет, ја доби Елза Хоск. „Тоа беше сензација ...

Повеќе »

Топ моделот Елза Хоск ќе го носи градникот на фантазиите (ФОТО)

Спектакуларното шоу на „Викторија сикрет“ ќе се одржи на 8 ноември, а на телевизија ќе се прикажува на 2 декември. Шоуто ќе биде збогатено со изведувачите Рита Ора, Шон Мендес, Бебе Рекса, „Чејнсмокерс“ и други. Традиционално, една од ангелите на Викторија ...

Повеќе »

Реплика на свадбениот фустан на Меган Маркл за 39 евра, и во големи броеви

Еден од најпродаваните фустани на Интернет моментно е репликата на свадбениот фустан кој го носеше Меган Маркл. Модната марка Фешн Нова, направи одлична репика на свадбениот фустан на Маркл, дизајниран од Стела Мекартни. Секако, и во есенската колекција на Стела ...

Повеќе »