Рефлектор

Кејт Мидлтон со розови обетки од Acessorizе

Кога на први јули, на настанот „Назад на природата“, војвотката од Кембриџ се појави со обетки од „хај стрит“ марката Acessorizе, истите обетки молскавично брзо се продадоа во продавниците Acessorizе. Сега пак, обетките се повторно пуштени во продажба, а слични модели може ...

Повеќе »

Моника Белучи повторно е сама, крај на врската со Николас Лефевр

Популарната италијанска глумица Моника Белучи во најновото издание на француското списание Фигаро отворено зборува за крајот на љубовта со уметникот Николас Лефевр. По разводот со Винсент Касел, Моника Белучи не остана долго време сама. Минатиот март, на модната ревија на ...

Повеќе »

Ново видео: Бијонсе на Јутјуб раскажува како ослабнала

Во новото видео на Јутјуб, Бијонсе раскажува каква диета применувала за да се врати во топ форма. Не е мала листата на ѕвезди кои на Јутјуб раскажуваат како ослабнале. Бијонсе е последна во оваа долга листа. Пејачката објави видео во ...

Повеќе »

Провокативна фотосесија на Ирина Шаик и Адријана Лима за Вог

По разделбата со холивудскиот глумец Бредли Купер, популарната манекенка Ирина Шаик има полни раце работа. Во последните две-три недели убавата Русинка на својот Инстаграм профил објави повеќе фотографии од тоа што го работи, а поддршка доби од фановите кои се ...

Повеќе »

Жизел Бундхен и нејзината сестра близначка го прославија 39-от роденден

Најплатениот модел на светот, Жизел Бундхен, и нејзината сестра близначка Патрисија го прославија нивниот 39 роденден. Поранешниот ангел на Викторија сикрет на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија. Во постот таа и го честита роденденот на сестра си со нежна ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон имала три пластични операции

И Кејт Мидлтон посетувала пластичен хирург. Три пати. Оваа вест која прва ја објави британскиот весник „ОК“ за брзо време го заобиколи светот. Убавата војвотка од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, направила дури две пластични интервенции на носот – една ...

Повеќе »

Ирина Шаик и Бредли Купер со договор за старателство на ќеркичката

„Паднал“ првиот договор за старателство на ќеркичката Леа, девојченцето од врската на супермоделот Ирина Шаик и популарниот глумец Бредли Купер. Имено, судот брзо ја донел одлуката поради кооперативноста на двајцата поранешни партнери кои беа верени, но не беа во брак. ...

Повеќе »

Принцезата Шарлота со сандалчиња од 10 евра и чантичка од 6 евра

Кејт Мидлтон е позната по комбинирањето на модни парчиња од луксузните модни марки со оние од „хај стрит“ брендовите. А по нејзин пример, и принцезата Шарлота го изразува својот моден стил.   На хуманитарниот поло куп King Power Royal Charity Polo ...

Повеќе »

Селена Гомез го прослави роденденот во фустан од ZARA од 45 евра

Инспиративниот и економичен изглед на Селена Гомез ги расположи нејзините фанови. Пејачката и глумица својот 27-ми роденден го прослави во Рим, Италија, облечена во макси фустанче со набори од Зара кое е достапно во продажба по цена од 45 евра. ...

Повеќе »

Џорџ Клуни во центар на трачевите поради наводното тајно дете

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни е центар на актуелните трачеви поради тоа што, наводно, има уште едно дете, петгодишната Ава, ќеркичка на неговата поранешна девојка Стејли Кеиблер со која глумецот беше во врска од 2011 до 2013 година. 58-годишниот глумец со ...

Повеќе »