Рефлектор

Кански филмски фестивал: Моделите на црвениот тепих

Освен глумците, на црвениот тепих на Канскиот филмски фествал се појавија бројни модели од А-листата. Сите ја искористија можноста да презентираат креации од прочуените дизајнерски куќи. Така, на црвениот тепих видовме фустани од Диор, Версаче, Вивиен Вествуд, Кавали, Том Форд, ...

Повеќе »

Трета среќа: Скарлет Јохансон и Колин Џост се верија

34-годишната глумица Скарлет Јохансон се вери со нејзиниот колега – глумец, комичар и писател Колин Џост (36). Јохансон и Џост се забавувале две години пред да ја донесат оваа одлука. Неодамна заедно се појавија и на црвениот тепих на премиерата ...

Повеќе »

Бред Пит и Леонардо ди Каприо на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал

Канскиот филмски фестивал вчера, на 21ви март, беше во знакот на премиерата на филмот „Беше еднаш во Холивуд“ на познатиот режисер Квентин Тарантино. И двајцата „стокмени“ во црни костуми и бели кошули, со пеперутки-вратоврски, глумците Бред Пит и Леонардо ди ...

Повеќе »

Swimsuits For All: Ешли Грем и нејзината сестра во кампања за костими за капење

Ешли Грем и нејзината сестра Абигеил Грем ги рекламираат новите костими за капење Swimsuits For All.  Раскошните манекенки позираат под сончевите зраци во новите модели на едноделни и дводелни костими за капење. Самата Ешли учествувала во дизајнот на неколку костими ...

Повеќе »

Бебе Реџа позира во бикини: Вака изгледа жена на Инстаграм без фотошоп!

Популарната пејачка со албанско потекло, Бебе Реџа, позира во дводелен костим за капење во Порто Рико. Фотографијата објавена на Инстаграм носи порака дека женското тело не треба да биде совршено и дека токму различностите на телото се убави. Реџа носи ...

Повеќе »

Селен Дион има околу 10.000 чифта чевли

Ако мислите дека сте луди по нов чифт чевли, иако имате безброј чевли, почекајте да слушнете за колекцијата на чевли на Селен Дион. Селен Дион има цел магацин полн со чевли. Оваа информација Дион је пласираше во емисијата Carpool Karaoke со Џејмс ...

Повеќе »

Моника Белучи танцува на забавата на Мајкл Корс

За време на вечерните забави кои се одржуваат на Канскиот Филмски фестивал, ѕвездите се забавуваат, а некои и танцуваат. Моника Белучи очигледно сака да танцува. На забавата организирана од Мајкл Корс, италијанската глумица ги покажа своите танчерски способности во друштво ...

Повеќе »

Клаудија Шифер во раскошен шарен фустан од Зухаир Мурад

Супермоделот од 90-те години, германската убавица Клаудија Шифер (48) блесна на црвениот тепих на премиерата на филмот за Елтон Џон, „Rocketman“, во Лондон. За оваа пригода, Шифер одбра колоритен, плисиран, макси фустан од Зухаир Мурад. Моделот пристигна во друштво на ...

Повеќе »

Збогум, Ники Лауда!

На 71-годишна возраст почина трократниот светски првак во Формула 1, Ники Лауда. Легендарниот возач на формула 1 беше еден од најславните во светот на автомобилските натрпревари, а ќе остане запаметен по враќањето на патеката откако беше тешко повреден во несреќа ...

Повеќе »

Бела Хадид и Лил Миквела се бакнуваат во новата кампања на Calvin Klein, следуваа реакции…

Новата кампања на модната марка Calvin Klein, My Calvins, доби поделени реакции на социјалните мрежи, а многу фанови реагираа на „контроверзниот“ бакнеж меѓу Бела Хадид и Лил Миквела. Топ моделот Бела Хадид ја бакнува во уста инфлуенсерката на социјалните медиуми Лил Миквела. ...

Повеќе »