Рефлектор

Џенифер Лопез и Барби – највлијателни во модниот свет во 2019

Две сосема различни инспиративни жени беа наградени од страна на Советот на модни дизајнери на Америка, на една од најпрестижните церемонии во модната индустрија во Њујорк, CFDA. Модниот Оскар го добија Џенифер Лопез и Барби. Портокаловата нијанса е најмодерна во 2019 година ...

Повеќе »

Меланија Трамп во Гучи фустан со принт од британските знаменитости

Првата дама на САД, Меланија Трамп, уште еднаш покажа многу стил одбирајќи соодветен фустан за посетата на Велика Британија. Миди фустанот во кошула стил е од марката Гучи и изработен е од чиста свила. Најинтересниот детал на него е принтот ...

Повеќе »

Жизел Бундхен ги покажува трендовите за плажа за лето 2019

За француското издание на Вог позира најплатениот модел во светот, Жизел Бундхен, презентирајќи ги трендовите за плажа за лето 2019. За јуни/јули 2019 изданието на Вог Париз, топ моделот доби две насловни страници. Фотографираната од Мајкл Јансон, 38-годишната бразилска убавица ...

Повеќе »

Модни детали од свадбата на Шарлота Казираги и Димитри Расам

Шарлота Казираги и Димитри Расам се венчаа, а за нивната свадба долго ќе се зборува како една од најелегантните, меѓу другото, и благодарение на креациите од Шанел и Ив Сен Лоран, како и накитот од Картие. Шарлота важи за најубава ...

Повеќе »

Ријана позира во кампањата за новата колекција за долна облека Savage x Fenty

Популарната поп пејачка се расоблече за кампањата Savage x Fenty лето 2019.  Во летна атмосфера, пејачката позира во долната облека за која и самата учествуваше во дизајнирањето. Фотографирана од Денис Леополд, Ријана ги претставува новите парчиња на гаќички и прслуци ...

Повеќе »

Шпанската политичарка Бегоња Вилачис е двојничка на Меган Маркл

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, има двојничка. Кога шпанската адвокатка и политичарка Бегоња Вилачис неодамна се појави во јавноста со своето новородено бебенце, фановите на Меган Маркл веднаш ги направија споредбите. 41-годишната Бегоња навистина неверојатно личи на Меган Маркл. И ...

Повеќе »

Куќата во која живееа Бред Пит и Џенифер Анистон е на продажба

Куќата на Беверли Хилс, кадешто живееше славниот пар Бред Пит и Џенифер Анистон е на продажба, а цената и е 49 милиони долари. Врската на славните глумци Анистон и Пит е одамна завршена, но нивната куќа кадешто заедно живееа додека ...

Повеќе »

Ќерката на Ким Бесинџер – модел на ревија за Алди

Ќерката на холивудските глумци Ким Бесинџер и Алек Болдвин, Ирланд Болдвин, има 23 години и се пробива во модниот и актерски свет. Таа создава сопствена кариера, живее во Лос Анџелес, а овие денови се врати под окото на јавноста како ...

Повеќе »

Моника Белучи во раскошен микс-принт фустан од Долче и Габана

Италијанската глумица Моника Белучи (54) и нејзиното момче Николас Лефевре (36) неодамна ги видовме заедно на црвениот тепих на Канскиот Филмски фестивал. Сега пак, повторно се фотографирани на црвениот тепих на хуманитарниот гала настана на ELLE кој се одржа во ...

Повеќе »

Џорџ Клуни објави конкурс за добродетелство, кој ќе победи оди на вечера со него и Амал

Џорџ Клуни и Амал собираат средства за човекови права: оние што ќе донираат, може да освојат престој и вечера во нивната вила на езерото Комо. 58-годишниот холивудски актер им нуди шанса на фановите да добијат вечер помината заедно со него ...

Повеќе »