Рефлектор

Изглед на денот: Брановитата фризура на Меган Маркл и синиот фустан во кој изгледа како да е бремена

Меган Маркл на настанот Military Charity Gala, во друштво на сопругот, принцот Хари, се појави во свежо модно издание – со брановита фризура во стилот на Златното време на Холивуд, од 1920 година. Во минималистчки и елегантен стил, облечена во син, ...

Повеќе »

Орнела Мути гола на Инстаграм, пикантни фотографии заедно со ќерка и

Орнела Мути се разголе на Инстаграм, на пикантните фотографии е и ќерка и Наике. Глумицата го покажа своето голо тело на 63 годишна возраст, но оваа идеја не им се допадна на сите фанови. Италијанската славна глумица Орнела Мути објави ...

Повеќе »

Стефано Габана против Кјара Ферањи: Eфтина!

Свадбата на популарната модна блогерка Кјара Ферањи и фудбалерот Федез, не мора да се допадне на сите, како што и венчаницата која таа ја носеше – не мора да се допадне на сите. Но, кога критиките доаѓаат од славен моден ...

Повеќе »

Колку чинеше свадбата на Кјара Ферањи и Федез?

Цифрата е топ сикрет, но се претпоставува сума од 20 милиони евра. Италијанската славна модна блогерка Кјара Ферањи се венчаѓе со Федез минатиот 1 септември, со многу елегантна церемонија. Колку коштала свадбата? Еве за кои бројки се зборува. Сумата на ...

Повеќе »

Дејвид и Викторија Бекам со децата позираат за насловната на Вог тин, тврдејќи дека се среќно семејство

Таканареченото „второ кралско семејство“, семејството Бекам, ја красат насловната страница на октомвриското издание на британскиот Вог тин, а фотосесијата е направена и за внтрешниот едиторијал, проследен со разговор. Шестчленото семејство ги покажуваат своите индивидуални карактеристики, модните вкусови и стиловите, додека ...

Повеќе »

Роналдо и Џорџина уживаат на лускузна јахта на Сардинија

Убавиот, славен пар, е фотографиран на местото Ла Мадалена, на Сардинија (Италија) како се сончаат на луксузна јахта за време на краткиот одмор. Двојката престојува во лускузниот хотел Мериот, а видени се и во реномираниот ресторан  “La Scogliera”, на Андреа Орекиони, ...

Повеќе »

Анистон и Пит на таен меден месец во вилата на Џорџ Клуни во Италија?!

Некои од италијанските весници известуваат дека Џенифер Анистон и Бред Пит се забележани заедно на романтичен викенд на Езерото Комо. Австралискиот магазин New Idea ја потврдува оваа вест дека минатиот викенд поранешната славна двојка е видена заедно во Италија. По лавината шпекулации ...

Повеќе »

Критики за Џорџина Родригез од шпанските медиуми

Додека убавата девојка на Роналдо, Џорџина Родригез, е најфотографираното лице на Филсмкиот фестивал во Венеција, критики кон неа пристигнаа од шпанските весници. Повеќе шпански весници ја искритикуваа 23годишната манекенка, позната како девојка на фудбалскиот ас Роналдо, со кого од неодамна ...

Повеќе »

Меган Маркл – девојка на годината 2018 според Tatler

Војвотката од Сасекс, поранешната глумица Меган Маркл, го доби престижното признание Девојка на годината за 2018 година од списанието Татлер. Според списанието, Маркл е највлијателната девојка која за брзо време стана „карлица“ на стилот, надминувајќи го влијанието на Кејт Мидлтон, ...

Повеќе »

Која е Џорџина Родригез, најфотографираниот модел на Филмскиот фестивал во Венеција

Шпанската манекенка Џорџина Родригез е новата девојка на најплатениот фудбалер, Кристијано Роналдо. Уште од првиот ден на Филмскиот фестивал во Венеција, Родригез стана главна мета на фотографите. 24годишната манекенка е висока, со порцелански тен и црна коса и преубава е. ...

Повеќе »