Рефлектор

Пинк и тригодишното синче се позитивни на Ковид-19, пејачката ја критикува владата поради недостаток на тестови

Американската пејачка Пинк на Инстаграм објави фотографија со тригодишниот син, пишувајќи дека и двајцата имале симптоми на коронавирус и дека благодарение на нивниот лекар веднаш биле тестирани. При тоа остро ја критикуваше американската влада за недостаток на тестови. 40-годишната пејачка ...

Повеќе »

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен на коронавирус, славниот дизајнер на чевли Серџо Роси почина во болницата Буфалини во Чесена, каде што беше хоспитализиран цела недела. Коронавирусот не избира дали си славен или не. ...

Повеќе »

Опра Винфри донираше 10 милиони долари за сиромашните и гладните

Славната водителка Опра Винфри објави дека донира 10 милиони долари за да ги поддржи напорите во борба против коронависрусот во САД, а тоа вклучува и осигурување на храна за загрозените Американци. Винфри, една од најбогатите и највлијателните Американи, тоа го ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Летиција од Шпанија работи во домашна атмосфера со мокасинки

Шпанија доживува тежок период поради итните случај од коронавирусот. Па дури и кралицата Летиција, во време на коронавирусот работи од дома. И во оваа прилика си дава малку одмор, барем одмор за стапалата. Кралицата на Шпанија работи од Платата Зарзуела. ...

Повеќе »

Изглед на денот: Хилари Даф со хит фармерки за пролет/лето 2020

Најдобри пријатели на една ѕвезда во слободното време? Пар „искинати“ фармерки. Фармерките кои ги носи глумицата Хилари Даф се хит во најава за сезоната пролет/лето 2020. Станува збор за „бојфренд“ модел во светла тексас нијанса и „искинати“, иснпирирани до 90-те ...

Повеќе »

Изглед на денот: Ирина Шајк со трендовско палто со ефект на волна

Медиумите пишуваа за новото момче со кое е фотографирана супермоделката Ирина Шајк на њујоршките улици. А,ние пак, ќе напишеме збор – два за нејзиниот трендовски „уличен“ изглед. Синото палто со миди должина и по крој и по нијанса е хит ...

Повеќе »

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник на тронот, кој со тестирањето покажа дека е позитивен на коронавирусот, сними три-минутна порака на Инстаграм, на профилот на Кларенс Хаус. Пораката е полна со сочувство. – Поминав ...

Повеќе »

Меган Маркл критикувана од Холивуд за документарниот филм на Дизни: Непотребно помпезна, како патка во езерце…

Војвотката од Сасекс беше студено пречекана од филмските критичари: таа беше наречена „премногу вештачка и нестрплива“. Има такви што ја сакаат и такви што ја мразат. Меган Маркл успеа да предизвика лавини реакции и меѓу филмските критичари со нејзиното позајмување ...

Повеќе »

Селест Барбер, икона на убавина што треба да ја следите од изолација на Инстаграм , ќе ве насмее до солзи!

Со нејзината неверојатна самоиронија, австралиската комичарка Селест Барбер вреди да ја следите на Инстаграм доколку сакате да се насмеете во деновиве на изолација. Сигурни сме дека ќе ве расположи. View this post on Instagram Same Bella, same. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny ...

Повеќе »

Збогум на Хари и Меган Маркл: Се затвора веб-страницата и профилот на Инстаграм на Сасекс Ројал

Од 1 април Сасекс повеќе нема да ја претставува круната. Двојката ги поздрави своите над 11 милиони следбеници со зборови на надеж во ова тешко време за човештвото и со ветување дека ќе ја продолжат својата работа. Во меѓувреме, по ...

Повеќе »