Рефлектор

Меган Маркл e жртва на иронијата на сатиричната телевизиска емисија

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат меѓу протагонистите на претстојната телевизиска емисија која по долг период одново заживува. Легендарната емисија е позната по карикатурите на политичките познати личности како и познатите личности од јавниот живот. Ова Меган Маркл едноставно не ...

Повеќе »

Изглед на денот: Меган Маркл во фустан во карамела нијаса

После една недела во креации во светли тонови, Меган Маркл се појави облечена во асиметричен фустан со набори во преубава карамела нијанса. View this post on Instagram Sharing an outtake from filming last week for @Queens_CommonWealth_Trust (QCT) as The Duke ...

Повеќе »

Том Хенкс и сопругата Рита Вилсон се позитивни на коронавирус

Двојката е во Австралија каде што актерот снима филм за Елвис Присли. Објавата е постирана на Инстаграм. -Здраво луѓе. Јас и Рита сме долу, во Австралија. Се чувствувавме малку уморни, чувствуваме студ и болка во мускулите. Рита чувствува студ на ...

Повеќе »

Група Мерак: На старите македонски песни им дадовме нов модерен звук

Познатите македонски песни Една песна, Мајка на Марика, Дојди ми Лено, Чудна жена и Бисера, ги препеаја членовите на групата Мерак со вистински мерак за сечие уво. „На нашата публика сакавме да и подариме стари македонски песни кои се вистински ...

Повеќе »

Ја препознавате маскиранава ѕвезда? Вака се штити од коронавирусот

На аеродромот во Лос Анџелес ѕвездата се појави во целосна опрема за заштита од коронавирус. Наоми Кемпбел со една фотографија покажува како се заштитува од коронавирусот – целосен костум, маска, заштитни очила и нараквици. „Безбедноста на прво место“, напиша таа ...

Повеќе »

Изглед на денот – Никол Кидман во „Гучи“, стил инспириран од седумдесеттите години

За да ја претстави новата серија The Undoing на HBO во која глуми со Хју Грант, актерката избра модна комбинација инспирирана од стилот на седумдесеттите години. Сакото е од модната марка Гучи, поточно од колекцијата Гучи Оргазмик дизајнирана за пролет/лето 2020. View ...

Повеќе »

Принцот Хари наседнал на руски телефонски измамници и си го отворил срцето мислејќи дека зборува со Грета Тунберг

– Бев војник десет години. Нешто се смени во мене со текот на годините, станав свесен за тоа кој сум. Но, моето семејство не го разбра тоа. Потоа се запознав со Меган, жена ми. Жена кога е секогаш преземлива и која ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон се „стопи“ пред четвороножниот миленик на претседателот на Ирска

Позната е љубовта на ирскиот претседател Мајкл Хигинс кон неговите кучиња Брод и Сиода. На приемот одржан по повод одбележувањето на Денот на жената, Брод талкал меѓу гостите во потрага по газдата од кого барал само да го почешка за ...

Повеќе »

Последниот моден предизвик на Меган Маркл во Лондон, облечена во најомилената модна марка на Кејт Мидлтон

Последното појавување во јавност во Лондон, на поранешената глумица и принцот Хари, се случи вчера на мисата во Вестминстерската катедрала, по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот. View this post on Instagram And just like that, Meghan & Harry have made ...

Повеќе »

Бен Афлек во романтичнo бегство на Куба со новата девојка Ана де Армас

Холивудската ѕвезда ја заборава поранешната љубов, глумицата Џенифер Гарнер, со новата Бонд девојка: двајцата беа овековечени заедно во нејзината родна земја, Куба. Збогум, Џенифер Гарнер! Бен Афлек е подготвен да започне нова љубовна приказна со новата партнерка, преубавата глумица Ана ...

Повеќе »