Пред објектив

[ВИДЕО] Лили Олдриџ за Спортс Илустрејтид

Фотосесија на ангелот на Викторијас Сикрит, Лили Олдриџ, за Спортс Илустрејтид Свимсјут 2016. Уживајте во видеото, коментар не е потребен. Снимањето се одржа на карибските острови Туркс и Кеикос. Островите се британска прекуморска територија и се наоѓаат на исток од Куба, ...

Повеќе »

Во Недела премиера на филмот CKOPA во Кино Карпош

Оваа недела во Недела со почеток од 21 часот скопските „филмаџии“ и љубители на краткометражниот филм ќе уживаат во премиерата на долго очекуваниот CKOPA во режија на James Honeycutt и продукција на Kristina Ilievska, а во главните улоги се фантастичните ...

Повеќе »

Зошто топ моделот Кара Делевињ заминува од модните писти

Зошто еден фантастично успешен топ модел како Кара Делевињ би се откажал од она за што сонуваат 90% од девојките? Според се, заради тоа што сака да го следи својот сон, да го работи тоа што сака и да ужива ...

Повеќе »

Џиџи Хадид како Мерилин Монро во новата капања на Макс Мара

Таа е една од поновите модели, но нејзината ѕвезда брзо се издигна високо на небото. Џиџи Хадид е новото лице на Макс Мара, а ова е нејзина прва посериозна улога во една модна кампања. Откако минатиот февруари ја доби главната ...

Повеќе »

Шер изгледа гламурно за Марк Џејкобс

Би рекле ли дека има 69 години? Шер изгледа гламурно во кампањата на Марк Џејкобс за есен 2015. Фотографирана од Дејвид Симс, 69 годишната пејачка позира за есенската кампања на Марк Џејкобс, седната на обична столица, облечена во црн фустан ...

Повеќе »

Ким Кардашијан повторно е русокоса

Популарната бринета за кусо време три пати ја промени бојата на косата, а по вторпат е русокоса. Минатиот март за време на модната недела во Париз, Ким Кардашијан се трансформираше во русокоса. Но набргу се премисли па ја врати старата ...

Повеќе »

Македонскиот модел Елена Трајановска на насловна на “Spur“

Македонскиот модел Елена Трајановска на нејзиниот Инстаграм профил ја објави фотографијата со насловната страница на јапонскиот магазин “Spur“. Да, оваа насловна страница ја краси токму таа.   Последниве неколку месеци Елена работи во Токио, па не случајно е на насловната страница ...

Повеќе »

ВИДЕО: Секси плус-сајз, “Јас не сум ангел (#IAMNOANGEL)“

Уште една “анти-Викторија Сикрет“ компанија со кампања со плус-сајз модели. Лејн Брајант е уште еден од неколкуте (меѓу кои се и имиња како Спортс Илустрејтид кој ги ангажира плус-сајз убавиците Ешли Грем и Робин Лаули, како и Келвин Клајн со  Мила Далбезио, Том ...

Повеќе »

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за Спортс Илустрејтид

Не е ништо ново ако кажеме дека Емили Ратајковски е фантастична. Моделот и глумица позираше за серијата „Ју (Цаи) + Ми“ на Спортс Илустрејтид. Ратајковски не е од оние кои се срамат да ја покажат својата гола кожа, а очигледно ...

Повеќе »

Се сеќавате на Хелена Кристенсен? Супермоделот се врати!

Данскиот супермодел Хелена Кристенсен која владееше со модните писти и на насловните страници во 90-те години, на 46 годишна возраст изгледа фантастично. Кристенсен позира за „Мадам Фигаро“ покажувајќи дека годините не и можат ништо. Поранешниот ангел на Викторија сикрет во ...

Повеќе »