Пред објектив

Цела 2014 година на Викторија сикрет во фантастични 60 секунди

Знаеме колку Викторија сикрет (Victoria’s Secret0 беа присутни во медиумите минатата година. Реиси да немаше ден кога некој од викториините ангели не беше во фокусот на вниманието. Еве едно ретроспективно видео кое во Викторија сикрет го направија за потсетување како изгледаше ...

Read More »

Бехати Принслу – 2015 е нејзина година!

Ангелот на Викторија сикрет, Бехати Принслу, ќе ја краси насловната страница на каталогот за костими за капење која го издава оваа марка за долна облека. Престижноста на овој каталог е еднаква на онаа која ја има списанието „Спортс илустрејтид“. Иако ...

Read More »

Наоми Кемпбел и Џордан Дан во новата кампања на Барбери

За лица на својата нова кампања пролет/лето 2015, Барбери ги избра Наоми Кембел и Џордан Дан. Ова спојување на две генерации познати модели Барбери го направи и претходно со Кејт Мос и Кара Делевин. Таа кампања беше извонредно успешна, па ...

Read More »

Наоми Кемпбел за Ажент Провокатор

Супер моделот Наоми Кембел и на 44 години изгледа одлично. Таа е избрана за заштитно лице на најновата кампања за колекцијата пролет/лето 2015 на Agent Provocateur. Погледнете го резултатот од фотосесијата инспирирана од мјузиклот “Приказна од западната страна“ и филмот “Бони ...

Read More »

Денот на ангелите во Лондон

Секако знаете дека не станува збор за некој религиозен празник, туку за денот кога во Лондон ќе се одржи долгоочекуваното шоу на Викторија сикрет. Откако завчера се „спуштија од облаците“ во Лондон, англите се постојано во фокусот на интересот на ...

Read More »

Секси реклама на Мајли Сајрус за хулахопките Голден Лејди

Како впрочем и сите познати ѕвезди и Мајли Сајрус сними реклама. Рекламата е за хулахопки од англиската марка Голден Лејди,  а хулахопките дизајнирани се од нејзината пријателка, модел и моден дизајнер Кaрлин Срф де Дезил. Во секси рекламата Мајли е потполно ...

Read More »

Тест со Хајди Клум: Колку таа може да ја разгори вашата фантазија?

И на 41 година, топ моделот Хајди Клум изгледа извонредно. А со провокативните прашања во рекламната кампања за Шарпер Имиџ (Sharper Image) до максимум ја разгорува фантазијата. Проверете ја вашата фантазија со Хајди Клум -тестот. Еве неколку прашања од кампањата ...

Read More »

Сензационален календар на Кели Брук за 2015 година

Долна облека, високи потпетици и еротичност – тоа го прави новиот календар на Кели Брук инстант -хит. Како една од најпосакуваните модели во Европа, Кели Брук си ја зацврсти репутацијата на секс-симбол по појавувањето на овие неверојатно еротични фотографии пред ...

Read More »

Финална листа на „ангелите“ во шоуто на Викторија сикрет

По различни и бројни  најави и шпекулации за тоа кои ќе бидат ангелите на Викторија сикрет на декемвриската модноа ревија во Лондон, се појави и финалната листа. Има и неколку изненадувања… На ревијата ќе се појават осум „ангели“ : Адријана Лима, ...

Read More »