Пред објектив

Најплатениот машки модел на светот – Шон О’Прај

25 годишниот синоок Американец, Шон О’Прај, со заработка од над над 1.5 милиони долари во минатата година, го надмина досегашниот најплатен модел Дејвид Генди (инаку најпознат по соработката со Долче и Габана), кој заработи „само“ 1.4 милиони долари. Приказната за ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел е како црвеното вино

44-годишната манекенка ја краси насловната страница на октомвриското издание на списанието W. Легендарната црна пантерка уште еднаш покажа дека годините не и можат ништо на нејзината убавина. Во стилот на Дајана Рос и во фустан со потпис на Кавали, Наоми ...

Повеќе »

Најубавите жени во светот голи пред објективот на Расел Џејмс

Фотографот Расел Џејмс успеа во тоа што на многумина не им појде од рака – да ги фотографира голи најубавите жени во светот. Фотографиите на кои позираат голи ангелите на Викторија сикрет, од Кендис Свонепул, Адриана Лима, Алесандра Амбросио до ...

Повеќе »

Машките фризури на модната недела во Њујорк

Кога сакаме да промениме нешто (на добро) во нашиот живот, обично прво почнуваме од фризурата. Доколку ви недостига инспирација, прелистајте ја фотогалеријата. Не само што станува збор за тренд фризури туку и можеби навистина ќе посакате да го смените имиџот. ...

Повеќе »

Да не ја заборавивте? Камерон Диаз во суперсекси фотосесија

На 30 август глумицата ќе наполни 42 години. Во августовското издание на списанието Ескваер, Камерон Диаз заведува со фотографии кои покажуваат дека годините не и можат ништо. И треба ли да должиме? Погледнете ја само оваа „вонземјанка“ и слободно воздивнувајте.

Повеќе »

Задникот на Кејт Аптон заслужува внимание!

Еве ја раскошната Кејт Аптон во извонредно расположение какво што ретко се гледа! Во прилог е видеото од фотосесијата за Спортс Илустрејтид (Sports Illustrated) во кое Кејт во прекрасно расположение вeли: “Мојот задник заслужува повеќе внимание!”.  Речено-сторено, снимателот се погрижи ...

Повеќе »

Рамки на модата: Ретро футуризам

Априлското издание на италијанскиот Вог ни понуди нов поглед на модната фотографија. Фотографот Францеско Кароцини не врати во минатото, и тоа во оној дел од него кога се воодушевувавме на една замислена иднина. Сега пак, и таа е вградена во ...

Повеќе »

Големото враќање на спасителката: Памела Андерсон (без славниот црвен костим)

Кој рече дека Памела станала домаќинка? Дури и да е така, ќе се согласите, дека фантастично е да се има ваква домаќинка во кујна. Хмм…и не само во кујна. Спасителката се врати, без славниот црвен костим за капење, а и ...

Повеќе »

Прекрасните бои на Мисони: Кристи Тарлингтон и елеганцијата на пролет/лето 2014

Италијанската модна куќа Мисони препознатлива по плетените модели во кои доминираат боите додаде дополнителна нитка на елеганција благодарение на изборот – Кристи Тарлингтон за заштитно лице.

Повеќе »