Црвен ќилим

Црвен тепих: Сите впечатливи изгледи на British Fashion Awards

Голем број на модни креатори, славни личности и модели се собраа во Лондон во чест на најдобрите британски модни достигнувања и таленти, на традиционалното годишно доделување на наградите British Fashion Awards. Црната боја доминираше на црвениот тепих, а ѕвездите покажаа ...

Повеќе »

Црвен тепих: 10 најзборувани фустани на Еми

Металик фустанот кој го носеше Кери Вашингтон од тукушто претставената колекција на Марк Џејкобс за сезоната пролет 2016 година, уште долго ќе се зборува. Не помалку впечатлив, но со провокативноста, беше фустанот на Хејди Клум од Версаче, во силна жолта ...

Повеќе »

Изглед на денот: Алесандра Амбросио на црвениот тепих во Венеција

Може да ја нема во ниеден филм, но тоа не го спречи ангелот на Викторија сикрет да го „украде“ целото внимание на црвениот тепих на 72-от Филмски фетивал во Венеција. Убавицата од Бразил блесна на црвениот тепих на премиерата на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Сребрениот фустан-кошула на Зендеја

Сосема соодветно облечена за годините. 18-годишната пејачка и глумица Зендеја на црвениот тепих на БЕТ Авардс пристигна облечена во светликав сребрен фустан-кошула. Сребрените чевли со вртоглаво висока потпетица во случајов не стрчат, зашто вниманието „паѓа“ на пикси фризурата која го ...

Повеќе »

Заборавете на крзното, пердувите се модерни

Ѕвездите се во љубовна афера со пердувите. Доволно е само да се потсетиме на неколку настани кои се случија во теков на годината и да го видиме новиот тренд кој го форсираат ѕвездите. Пердуви. Како се носат? На различни начини. ...

Повеќе »

Црвен тепих: Славење на женственоста на „Тони Авардс“

Доволно ли е модерен сега? Традиционално и годинава театарската елита се собра на „Тони Авардс“ во чест на глумците, продуцентите и режисерите кои учествуваат во создавањето на претставите на Бродвеј. Овој настан никогаш не бил познат по модните креации на ...

Повеќе »

Црвен тепих: Најпрефинетите изгледи на доделувањето на CFDA наградите

Доделувањето на CFDA наградите (Council of fashion designers of America) е една од најмодните вечери во годината, вечер во која модните креации пулсираат во знакот на трендовите и гламурот. Голем број од ѕвездите кои продефилираа на црвениот тепих изгледаа фантастично. ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во жолт фустан на Галијано

Џорџ Клуни не се лути што неговата сопруга му го „краде“ светлото на рефлекторите. Уште од пристигнувањето на Токискиот аеродром, двојката е следена од река од фанови, фотографи и новинари. Каде и да се појават заедно во фокус е Амал – дури и ...

Повеќе »

Женствена во машки костум: Изабела Роселини како Коко Шанел

Ретко кој знае толку совршено да го искомбинира машкиот и женски стил како Изабела Роселини. На Канскиот филмски фестивал 62-годишната глумица се појави во класичен црн машки костум искомбиниран со бела кошула, бисери и огромен свилен шал. Сите парчиња се ...

Повеќе »

Изглед на денот: Сиена Милер во „балерина“ фустан

68-то издание на Канскиот филмски фестивал ќе го запамтиме по модните избори на учесниците. На затворањето на фестивалот, Сиена Милер изгледаше како елегантна балерина во синиот фустан. На затворањето на Канскиот филмски фестивал, на црвениот тепих Сиена Милер, која беше ...

Повеќе »