Црвен ќилим

Кан: Погледнете го фустанот и шминката на Барбара Палвин од сите агли

  Моделот Барбара Палвин пристигна на Канскиот филмски фестивал и ја освои вечерта со незаборавната црна креација под која се гледаа нејзините совршено тонирани нозе.   Со вамп црн фустан и впечатливо нашминкани очи, ѕвездата на Викторија сикрет блесна на ...

Read More »

Сите гламурни фустани на Канскиот филмски фестивал – 1 дел

Француската ривиера изгледа дека никогаш не била толку гламурна како годинава, со присуството на бројните ѕвезди на Канскиот филмски фестивал, а на црениот тепих секоја вечер прекрасните креации се вистински празник за очите. Што е актуелно во модните трендови, кога ...

Read More »

Кара Делевињ во мал бел фустан на Канскиот фестивал

Моделот и глумица Кара Делевињ пристигна на Канскиот фестивал на хуманитарната вечера. Модниот избор беше мал бел фустан и впечатлив ѓердан. 22-годишната Делевињ за првпат се појавува на Канскиот филмски фестивал. Убавицата за оваа прилика носеше бел фустан во комбинација со ...

Read More »

Натали Портман, божица во зелен фустан „Ланвин“.

Со изглед на старогрчка божица, Натали Портман го собра вниманието на присутните. На премиерата на филмот „Sicario“ на Канскиот филмски фестивал, 33 годишната глумица се појави во нежно -зелен фустан од луксузната модна марка Ланвен. Облечена во зелен фустан, со сандали ...

Read More »

Белиот секси „Фаусто Пуљизи“ фустан на Рита Ора, одблизу

Пејачката очигледно најмногу им верува на италијанските модни дизајнери. На црвениот тепих на доделувањето на Билборд музичките награди, Рита Ора пристигна облечена во суперсекси фустан, креација на италијанскиот дизајнер Фауто Пуљизи. Креацијата со стратешки отвори ги покажа сите атрибути на ...

Read More »

Деколте за паметење: Салма Хаек на Канскиот филмски фестивал

Глумицата ги засени славните колешки со виолетовиот фустан со длабоко деколте кој го носеше на премиерата на филмот „Carol“. На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, Хаек пристигна во придружба на сопругот. 48-годишната глумица изгледаше раскошно во лилаковиот фустан кој ...

Read More »

Црвен тепих на БМА: Од гламурни до секси изгледи

Можеби не се Греми ниту Оскари, но Билборд музичките награди се нешто што привлекува внимание. Ова е единствен настан во годината кога ѕвездите можат да ги игнорираат правилата кои важат за традиционалните црвени ќилими и да облечат што сакаат и ...

Read More »

Црвен тепих: Фан Бинбин кралица на пролетта во Маркеза

Ризичен избор, но кој ризикува тој и добива – аплауз. Кинеската глумица Фан Бинбин на премиерата на филмот „Мед Макс“ пристигна како вистинска кралица на пролетта. Со круна од цветови на главата дизајнирана од „Ралф енд Русо“ и бел фустан ...

Read More »

Црвен тепих: Сончевиот изглед на Чарлиз Терон

Чарлиз повторно донесе сонце на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. Овојпат облечена во жолт фустан од марката Диор. На премиерата на филмот „Мед Макс“ глумицата донесе гламур каков што и очекуваме на фестивалите. Љубовта на Чарлиз Терон и Диор ...

Read More »

На омлет или на пица? На што ви личи креацијата на Ријана?

Во центар на вниманието на Мет-Гала беше креацијата на Гуо Пеј која ја носеше Ријана. И интернетот „падна“ од коментари. Твитерџиите и овојпат беа досетливи, па си поиграа на сметка на жолтата креација која ја носеше пејачката Ријана на Мет-Гала. ...

Read More »