Црвен ќилим

Црвен тепих: Разголените ѕвезди на Мет-Гала

Годинешното издание на Мет-Гала е супер боди позитив, што и да значи тоа. Прославувањето на кинеската модна традиција може да се сфати и како славење на голотијата. Утната тема? Или само мало претерување за внимание. Како и да се, разголените ...

Read More »

Црвен тепих: Креациите на Мет-Гала

Еден од најочекуваните модни настани во годината е тука, а индустриската елита не не разочара на црвениот тепих. 2015 Мет Гала помина гламурно како и секогаш, а славните се инспирираа од темата Кина. Погледнете ги креациите во фотогалеријата.

Read More »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во комбинезон на Зухаир Мурад

На црвениот тепих на Билборд Латин Авардс 2015, Џенифер Лопез блесна во комбинезонот со потпис на Зухаир Мурад. Комбинезоните се во тренд, а откако Скарлет Јохансон покажа како совршено се носат, Џенифер Лопез не убеди колку тие можат да бидат ...

Read More »

Црвен тепих пред Белата куќа: Модните избори на Нерд Пром

Политичарите не се познати по нивната смисла за стил, па црвениот тепих на Нерд Пром (White house correspondents dinner) е единтвениот настан во годината кога Вашингтон е во центарот на модниот свет. Познатите личности, новинари и политичари продефилираа на црвениот ...

Read More »

Канскиот филмски фестивал забрани селфи-фотографирања

Додека ѕвздите се подготвуваат за црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал кој ќе се одржи од 13 до 24 мај, оттаму пристигна информацијата дека своите мобилни телефони ќе мораат да ги носат во чантите или џебот, бидејќи селфи-фотографирањето оваа година ...

Read More »

Одблизу, малиот црн „Версаче Версус“ на Џенифер Лопез

Некои го нарекоа „малиот црн фустан“, но на втор поглед станува збор за модна комбинација од црна сукња со истакнато висок „струк“, висок до под градите, и тесно црно сако со нагласен струк. И многу накит во препознатливиот стил на ...

Read More »

Изглед на денот: Скарлет Јохансон во нежниот комплет на Зухаир Мурад

На црвениот тепих на доделувањето на МТВ филмските награди Скарлет Јохансон блесна во пастелно розова креација на Зухаир Мурад. Креацијата е од претпродажната колекција за есен 2015. Ненагласените обетки совршено го надополнуваа горниот дел на кој доминираат везените декорации. Целата ...

Read More »

Бај Линг со одговор на „лебед фустанот“ на Бјорк

Американско-кинеската глумица Бај Линг на доделувањето на МТВ филмските награди со изборот на креација која ја носеше даде одговор на познатиот „лебед фустан“ на Бјорк, креација на македонскиот моден дизајнер Марјан Пејоски. Јутјуб ѕвездата Тодрик Хол очигледно добро се потрудил ...

Read More »

МТВ филмските награди: Ребел Вилсон во креација инспирирана од ангелите на Викторија сикрет

Австраликата актерка Ребел Вилсон беше суперхерој на вечерта во креација со ангелски крилја и порака на задникот – размисли! Ребел се појави на сцената за да ја додели наградата за најдобра машка улога облечена во костим инспириран од креациите и ...

Read More »

Црвен тепих на МТВ филмските награди: Доминација на пастелните бои

Холивудската сезона на доделување на награди продолжува. Во свежи креации со живи и пастелни бои, ѕвездите продефилираа на црвениот тепих на свеченоста во Лос Анџелес. Пролетната мода е тука, топли и светли бои во согласност со убавото време доминираа на ...

Read More »