Црвен ќилим

Ноќ на Оскарите 2015: Сјајот и гламурот на црвениот тепих

Кога станува збор за гламурот на црвените ќилими, отсекогаш оној на ноќта на Оскарите е далеку поголем од сите останати. Во елегантни и раскошни креации и синоќа ѕвездите продефилираа на црвениот тепих кој личеше на модна писта на која прочуените ...

Read More »

Црвен тепих: Ѕвездените креации на Амфар Гала

Супермоделите, познатите личности и активисти го прославија настанот Амфар Гала во Њујорк организиран од Амфар фондацијата која се залага да се подигне свеста за хив / сида. Ана Винтур, Коко Роша, Наоми Кемпбел, Кендал Џенер, Иванка Трамп, Иман и Карли ...

Read More »

Стилот на убавиците на црвениот тепих на Спортс Илустрејтид

Спортс Илустрејтид го прослави изданието на костими за капење 2015 во Њујорк. На црвениот ќилим се појавија познатите модели облечени во креации кои ги откриваат нивните тела. Тоа што беше заедничко за сите убавици кои продефилираа на црвениот тепих  беа ...

Read More »

БАФТА 2015: Елегантни дами на црвениот тепих

Годинава наградите на Британската академија за филм беа во блага сенка на Греми наградите, но на црвениот тепих продефилираа убавите глумици покажувајќи голема елеганција, а во елегантна атмосфера помина и целиот настан. Црни елегантни фустани доминираа на црвениот тепих, црвените ...

Read More »

Греми 2015: Кети Пери личи на лустер, Иги Азалеа на милиброд, Сиа на Ајнштајн…

Твитерџиите и модните блогери годинава брилираат со комичните споредби на фустаните на ѕвездите со најразлични предмети и ликови. И додека  креацијата на Ријана предводи во смешните споредби, не е поштедена ни креацијата на Кети Пери, стајлингот на Мадона и Ким ...

Read More »

Црвен тепих Греми 2015: фустанот на Ријана личи на роденденска торта

Креацијата на Ријана дизајнирана од Џамбатиста Вали доби најмногу комични твитови и постови на Инстаграм. Ријана се појавува на црвениот тепих на Греми облечена во …нешто што личи на роденденска торта направена за 5-годишно девојче. Гигантски кошмарен фустан. Розово Фурби. ...

Read More »

Ѕвездени креации на црвениот тепих на Греми

Секоја година на доделувањето на Греми наградите на црвениот тепих дефилираат познатите облечени во прекрасни или бизарни креации, а и годинава тоа не беше исклучок. 57-та церемонија на доделување на Греми наградите го првлече вниманието на љубителите на музиката, но ...

Read More »

Црвениот тепих подготвен за ѕвездените креации на 65-то Берлинале

Многу ѕвезди се очекуваат вечерва на црвениот тепих на 65-то Берлинале. Филмскиот фестивал во Берлин ќе биде отворен со драмата „Nobody wants the night“ со оскаровката Жилиет Бинош. На црвениот тепих вечерва ќе продефилираат, меѓу другите ѕвезди, и Хелен Мирен, ...

Read More »

Изглед на денот: Скарлет Јохансон во „Прин“ со куса коса

Сексапилната глумица се појави на G’Day во Лос Анџелес, во до сега невидено издание. Облечена во црн мини фустан со црвени и бели реси од пролетната колекција на „Прин бај Торнтон Брегази“, Јохансон беше ѕвезда на стилот на гала вечерта. ...

Read More »

SAG Awards: Топ 5 највпечатливи глумици

Историски гледано, SAG наградите се забавни исто колку и Мајами пливачката недела. Но, тоа што и недостасува на престижната церемонија се надокнадува со гламурот на црвениот тепих. Памтите ли дека во 2001 година Сара Џесика Паркер на истиот овој настан ...

Read More »