Црвен ќилим

SAG Awards: Фустанот на Џенифер Анистон, одблизу

Иако според светските модни медиуми, фустанот на Џенифер Анистон не е рангиран меѓу првите топ 10, воодушевени од ваквата Џенифер еве еден поглед одблизу на винтаџ креацијата на Џон Галијано. Накитот кој го носи глумицата е од Фред Лејтон. Доколку ...

Read More »

Гламур на црвениот ќилим на Screen Actors Guild

Глумиците од А-листата продефилираа на црвениот ќилим на доделувањето на наградите SAG во креации од славните дизајнерски имиња, покажувајќи ни го трендот на светлите бои.   Голем дел од ѕвездите наместо во класичната црна боја, овојпат блеснаа во креации со ...

Read More »

Црниот фустан со раскошно деколте на Џенифер Лопез, одблизу

45-годишната Џенифер Лопез на премиерата на филмот „Момчето од соседството“ уште еднаш покажа дека е сеуште „најжешкото нешто од Холивуд“. На неодамнешната премиера во Њујорк на филмот „Момчето од соседството“, Џенифер Лопез смени дури пет гардероби во еден ден. Сепак, ...

Read More »

Critics’ Choice Movie Awards: Сите погледи во Анистон и Џоли

Вечните конкурентки Анџелина Џоли и Џенифер Анистон после долг период се сретнаа на ист настан. Од разводот на Џенифер Анистон и Бред Пит познатите глумици се сретнале само во 2009 година на доделување на Оскарите. После долг период повторно се ...

Read More »

На црвениот ќилим на Златен Глобус: Срдечен стисок на двете пријателки

Ако случајно сте ја пропуштиле средбата на двете долгогодишни пријателки  Кејт Хадсон и Џенифер Анистон на црвениот ќилим на Златен Глобус, еве прилика да видите како тоа изгледаше. Возбудата на двете пријателки кои се сретнаа на црвениот ќилим беше толку ...

Read More »

Фустанот на Џенифер Лопез, одблизу

Фустанот кој го носеше Џенефир Лопез на доделувањето на наградите Златен Глобус, секако го одбележа почетокот на годината. Креацијата е на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад, а оние кои сакаат да направат слична, фотографиите од сите агли можат да послужат за ...

Read More »

Црвениот тренд доминантен на црвениот ќилим

Жените со стил изгледаат секси во црвено без разлика на возраста. Тоа го покажаа Хелен Мирен, Џесика Ланг и Џејн Фонда кои без разлика на годините одлично ги носеа провокативните црвени фустани.   На црвениот ќилим во црвени креации блеснаа ...

Read More »

Црниот фустан со гол грб на Адријана Лима

Адријана Лима практично го освои црвениот ќилим на IWC Тајмлес Портофино гала настанот кој се одржа во Мајами во средата. Ангелот на Викторија сикрет немаше потреба да се појави на настанот во градник вреден милион долари за да ги собере ...

Read More »

Британски модни награди 2014

Лондон деновиве беше центар на светот, барем на модниот. Во два дена се одржаа два големи модни настани, Британските модни награди и големото шоу на Викторијаа сикрет. Во понеделникот се одржа настанот на кој беа доделени Британските модни награди за ...

Read More »

Црно-зелениот сирена фустан на Кејт Винслет

На црвениот килим на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто погледите ги собра англиската глумица Кејт Винслет облечена во фустан кој и ги нагласува облините и женственоста. Во долг, црно-зелен фустан со метален отсјај и раскошен дијамантен накит, глумицата покажа дека ...

Read More »