Црвен ќилим

Џенифер Лопез доминантна на црвениот ќилим на МТВ Видео музичките награди

Танчерското тело на Џенифер Лопез нагласено со прекрасната сребрена креација на либанскиот дизајнер Чарбел Зое ги собра сите погледи на црвениот ќилим на доделувањето на МТВ видео музичките награди. Ким Кардашијан се појави во етно креација со потпис на Балман, ...

Read More »

Софија Лорен, неодолива женственост и на 79-години

79-годишната глумица сеуште одлично носи тесни фустани со длабоко деколте кои ја нагласуваат нејзината женствена фигура на песочен часовник. Во светликав фустан со боја на шампањ дизајниран од Армани, глумицата ги засени далеку помладите колешки на црвениот ќилим во Кан. ...

Read More »

Анџелина, Кортни или Џија: На која убавица најубаво и прилега класичното машко одело ?

Класични одела веќе со месеци се присутни на црвениот тепих и многумина ќе се согласат дека дамите во костум може да изгледаат посекспилно отколку во вечерен фустан. Анџелина Џоли, Кортни Кардашијан и Џија Копола одлучија да заблескаат на црвениот тепих во ...

Read More »

Оскари: 10 најубаво облечени дами на црвениот ќилим

Овие глумици не импресионираа со модниот избор. На традиционалната ноќ на Оскарите повторно ги видовме најновите модни трендови.  Познатите холивудски дами блеснаа на црвениот ќилим, а на нивните долготрајни „ритуали“ за дотерување не им попречи ни дождот. Еве ја нашата ...

Read More »

Греми: Најубавите фустани на црвениот ќилим

Најзначајниот музички настан Греми и годинава ги собра на едно место музичките ѕвезди, а црвениот ќилим беше местото на кое се покажаа модните трендови. Освен неколкуте перформанси на бината кои долго ќе се паметат, ќе останат запаметени и неколку фустани ...

Read More »

Симпатичен гаф на Хејден Панетијер: Носам фустан од Том Форд!

Љубителите на модата останаа збунети од изјавата на младата глумица Хејден Панетијер не црвениот ќилим на доделувањето на наградите Златен глобус. „Носам креација од Том Форд. Ова е првпат да носам креација од него. Се чувствувам секси и релаксирано во ...

Read More »

Црвен ќилим: Секси фустани на доделувањето на Златен глобус, златен медал за деколтето на Вергара

Уште една вечер на холивудски гламур на црвениот ќилим. Поголем дел од глумиците синоќа на црвениот ќилим се појавија речиси потполно закопчани. Само малкуимина од нив го истакнаа својот сексапил. Меѓу впечатливите беше Рис Витерспун во светло-синиот фустан кој ги ...

Read More »

Моника Белучи, уникатен црн дијамант (ФОТО)

На големото отворање на изложбата на Картие во Париз, насловена Cartier: Le Style et L’Histoire (Картие, стил и историја), вниманието го привлече италијанската актерка Моника Белучи (49), облечена во црн фустан од тантела со потпис на Д&Г.

Read More »