Црвен ќилим

Речиси, па чедна: Зошто Мајли Сајрус одлучи (за миг) да се „очовечи“

Најпосле дознавме зошто Мајли Сајрус на доделувањето на американските музички награди модно се „очовечи“. Имено, Сајрус добила предупредување дека целото шоу ќе го гледа и нејзиното семејство!    

Read More »

Црвен ќилим: Модата на МТВ Видео музичките награди (ФОТО)

Со минимална шминка и црна перика Лејди Гага ги привлече сите погледи на црвениот ќилим. Моделот Ерин Васон пак, ги засени присутните со фустанот кој за да се носи треба да се има или совршено тело или премногу храброст.

Read More »

Лиза Лесли: Елегантна со 2 метри висина и чевли број 44

Професионалната кошаркара во ВНБА Лиза Лесли се појави на црвениот ќилим на доделувањето на ЕSPY наградите во бел елегантен фустан и уште еднаш го потврди своето место меѓу најелегантните спортистки на светот.

Read More »

Подлабоко деколте и од Шерон Стоун: Ирина Шаик на црвениот килим во Кан

На Канскиот филмски фестивал видовме повеќе длабоко деколтирани фустани, и се’ додека не се појави топ-моделот Ирина Шаик, помисливме дека деколтето на Шерон Стоун е доволно длабоко. Ама…,ова?

Read More »